| GabrielVilau a întrebat:

Va salut, am întâmpinat și eu o problema legata de Instagram.

Contul tău a fost blocat temporar.
Am descoperit activităţi suspecte în contul tău de Instagram şi, ca măsură de securitate, l-am blocat temporar.

Este posibil să-ţi fi fost compromis contul, după ce ai introdus parola pe un site web proiectat să semene cu Instagram. Acest tip de atac se numeşte phishing.

În paşii următori îţi vom cere să-ţi confirmi identitatea pentru a te ajuta să protejezi contul şi să te reconectezi.

Problema este ca nu mai am acces la email și nici la nr l de telefon cu care m-am înregistrat, am făcut ticket de asistenta care este total inutil, este robotizat, orice as scrie în ticket voi primi același email, sa-mi reseteze parola, este vreo șansă să fie deblocat? Menționez ca este blocat de mai bine de 1 săptămâna, va mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Hauuaqui a răspuns:

Buna. Ai reusit sa iti recuperezi contul? Am exact aceeasi problema si eu acum si nu stiu ce as putea face

| GabrielVilau explică (pentru Hauuaqui):

Da, este un caz fericit, am reusit sa mi recuperez numarul de telefon de Orange, la abonament, am incercat toate modalitatile