| Etro a întrebat:

Copiii sub 16 ani au voie sa plece la magazin sau la cineva?

6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu scrie nicaieri ca este interzis. Si conform conceptului juridic universal, ce nu-i interzis este permis.

| Tian44 a răspuns:

Probabil ca au voie la magazin 16+ dar mai mici nu merita riscul, nu sunt atat de constienti + fiecare politist are "regulile lui" iti da amenda dupa chef aparent. si nu prea cred ca i-ar conveni vreunui politist sa vada un copil de 14 ani care merge la bunica de exemplu. mai bine evitati.

Răspuns utilizator avertizat
| Tian44 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Adevarat. si trist

| Bunasuntcuriossss a răspuns:

Ai voie, doar sa ai cele necesare si declaratia.

| whatisthis19 a răspuns (pentru Bunasuntcuriossss):

Pai copii sa aiba aceea declaratie?