| maria080897 a întrebat:

Cred ca mi-am sucit o vena la gat, sau am torticollis. De dimineata simt o durere in partea stanga. Nici nu-mi pot intoarce capul. Cateva sfaturi, idei? E grav? :-s

Răspuns Câştigător
| MissGreenDots a răspuns:

Salut Maria. Dupa parerea mea, ai dormit rau, si de-aia te doare gatul. Este o vena in partea stanga, care daca nu dormi cum trebuie incepe sa provoace durere (nu ma intreba cum se numeste ca numai stiu). Si mie mi s-a intamplat si abia miscam gatul, dar m-a tinut doar o zi, a doua zi deja trecuse durerea, insa nu de tot. Daca nu iti trece du-te totusi la un medic. Sanatate.
P.S. La multi ani pentru ziua ta de nume! happy (Astazi e sarbatoare)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca mergi la medic ori iti da o reteta ca sa o aplici cateva zile ori iti face o miscare hara kiri in stil romanesc si iti pune capul la pozitia originala.

| RaDupc12 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat fiindca un cretin mi-a facut o manevra de wrestling laughing si mi-a facut ceva nu stiu ce dar a inceput sa ma doara gatul tare in partea stanga si nu imi puteam sa imi intorc capul ca incepea sa ma doara si mai tare dar in cateva zile mi-a trecut deci eu cred ca nu este nimic grav asa cred eu daca nu esti sigura du-te la un medic si vezi ce ai

| maria080897 explică:

Multumesc, Amalia. kiss