| ramona0506 a întrebat:

Hei, sunt in a 8a si nu stiu ce profil sa aleg. Imi place matematica, nu pot sa spun ca sunt excelenta, si ca vai, si nu stiu ce, dar imi place, ma descurc. Romana...mai bine la literatura decat la gramatica, am imaginatie, fac compuneri si chestii legate de literatura foarte bune, la gramatica nu stau prea binehappy. Engleza imi place foarte mult, nu am ce comenta mai mult aici, franceza, meeh, nu chiar. Fizica e usoara daca o invat, si mi se pare interesanta, deci daca ma pun de invatat de pe-acum nu cred ca va fi o problema la sfarsitul anului daca voi urma ceva legat de asta. La chimie nu prea ma descurc. Imi place desenul mult, mi-ar placea sa devin arhitect in afara, stiti voi, vise frumoase, dar mi-ar placea, de ce nu s-ar adeveri? Biologia e chiar destul de ok, imi place. La geografie si istorie sunt cam pe aceiasi unda, nu le iubesc, dar mi se par interesante, totusi nu ma vad profesoara de geografie sau istorie. ( Nu vreau sa devin profesor! ) Si ce sa va mai spun...din toate astea, m-as axa pe un profil legat de arhitectura sau chestii de genul. Vreau idei, va rog frumoshappy Multumesc :*

1 răspuns:
| AstroAlex59 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te duci pe filologie, iar dupe ce termini exista cursuri de calificare ca si arhitect cu diploma recunoscuta de UE si astfel oe fi ok. Dupa prerea mea, la filologie stiu ca se pune accentul cel mai mult pe literatura, gramatica nu se mai facewinking