| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că există prietenie adevărată?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Există, dar este greu de realizat!
Pa, pa.

| positivity a răspuns:

Există, cu siguranță există!
Însă prietenia adevărată se leagă în timp. Nu te duci la o persoană și o întrebi dacă vrea să fie prietenul tău cel mai bun; acesta oricum va accepta, însă nu se va ține de cuvânt!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu!

| Dariusuu a răspuns:

Există.

Mai sunt persoane care ştiu să iubească necondiţionat chiar dacă e vorba doar de o prietenie.
Pentru că atunci când există prietenie adevărată îţi pasă de celălalt şi ajungi să ţii la el.
Însă, mai cred că există o prietenie dintre o fată şi un băiat.

Cei care trăiesc acele momente, vor spune întotdeauna că există.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca nu am intalnit asa ceva, dar eu ma amgagesc zilnic ca exista.

| blackshadow1234 a răspuns:

Eu zic ca exista. Daca iti e foarte apropiat, nu te minte cu unele chestii si te ajuta la greu inseamna ca iti e prieten adevarat, dar asta se vede in timp happy

| AnaM1 a răspuns:

Da, există. Dar este nevoie de luni/ani să îți dai seama dacă este un prieten adevărat.

| Unmicajutor a răspuns:

Prietenia adevarata exista atunci cand este bazata pe increderehappy!