| emotiva a întrebat:

Credeti că există prietenie adevarata?

Răspuns Câştigător
| ROCK30STM a răspuns:

Exista happy ce putin in cazul meu, poate nu este perfecta, exista conflicte, dar daca intr-adevar esti un prieten adevarat, aceastea sunt doar niste banalitati, ideea este ca nu poti cauta un prieten adevarat, in viata intalnesti acesti oameni, de multe ori soarta decide asta in locul tau, adica nu poti niciodata sa decizi cine este alaturi de tine la bine si la greu, uni prieteni ii tii langa tine o perioada altii toata viata.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai rar... dar exista

| Dariusuu a răspuns:

Exista.

Trebuie sa o gasesti. Nu te astepta sa o gasesti usor, chiar nu este

Cu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi, cam greu se gaseste, pana si cel care nu trebuia sa te dezamageasca o face...trebuie sa cauti mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie așa cum visăm fiecare, nu.

| BellaKiოNana a răspuns:

Exista happy la unii exista doar pentru un timp, iar la altii pentru toata viata.

| tpuforyou a răspuns:

Da cred ca intre un om si un caine!, in rest exista >prieteni< cu interese personale! (excepie face regula) big grin BAFTA!

| Azazea a răspuns:

Sincer nu. Spun din proprie experienta. Totusi as vrea sa cred ca exista.

| gAZAh a răspuns:

NU.
Toti sunt pe interes.

| AmxMod a răspuns:

Prietenia adevarata este ceva frumos, ceva care te face sa-ti placa viata si-ti da curaj sa treci peste greutati... Daca-i adevarata atunci da un plus de siguranta si de farmec existentei.

Da exista prietenie adevarata fata!
Dar pe masura ce timpul trece sentimentele fata de celalalt devin mai profunde fie ca vrei fie ca nu.
Incearca totusi sa iti infranezi aceste sentimente(desi est cam greu), incearca sa il privesti mai mult ca pe un amic, si nu ca pe un iubit.
Daca tii mai mult la prietena ta, incearca sa ii faci sa fie impreuna, si poate daca ii vezi mereu pe amandoi nu o sa mai vezi ceva mai mult decat o prietenie intre voi.

| seriosule a răspuns:

In ziua de azi nu mai exista asa ceva. sunt doar cateva persoane care ini pot fi cu adevarat prieteni. nu ca altii care acum stau cu tine si peste cateva ore te barfeste... funda?

| GhiciceMojoJojo a răspuns:

Exista, dar prietenii adevarati sunt pe cale de disparitie. Tu esti cel mai bun prieten al tau in ziua de azi.

| Inloveee a răspuns:

Exista))
dar tot odata e imposibil sa o gasesti