| Monyyyyy a întrebat:

Credeti ca zodiacul este adevărat? Mai ales potrivirile dintre zodii?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred în așa ceva.

| OldSoul a răspuns:

Zodiacul e un fel de generalizare spusa diferit parerea mea.
Cat despre potriviri, cand cautam aceste "compatibilitati" aflam ca nu sunt compatibil cu mine, ei bine, de cand nu le mai caut, observ ca sunt compatibil mai cu toate persoanele laughing

| aXy99 a răspuns:

Nu.
Nu cred nimic din ce spune zodiacul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Un hatru care vindea lozuri, ori de cate ori il intrebam daca are lozuri castigatoare raspundea ca mai sunt si necastigatoare.

| Nemessys a răspuns:

1. Stelele dintr-o constelatie sunt uneori la mii de ani lumina distanta, iar legatura dintre ele este arbitrara.
2. Cand te-ai nascut, obstreticianul tau a avut mai mult efect gravitational asupra ta decat orice planeta sau stea din univers.
3. Exista 13 constelatii in zodiac, nu 12, al 13-lea fiind Ofiucus
4. Zodiacul a fost înființat acum 2000 de ani. De atunci, acesta si-a schimbat un semn, dar datele tradiționale pentru fiecare semn nu s-a schimbat, adică semnul zodiacal sub care te-ai nascut este constelația in fata careia se afla soarele in aceea perioada. Deci, dacă esti Gemeni, șansele sunt ca la aceea data, constelatia Racului sa fi fost de fapt in spatele soarelui datorită schimbării de 2000 de ani în Zodiac
5. Alinierea plantelor natale este inutilă, deoarece timpul de naștere este adesea ales în mod arbitrar, adică medicul / asistentele medicale pot nota ora nasterii corecta dar nu si minutele.
6. Sunt toate horoscoapele facute inainte de descoperirea planetelor cele mai indepartate incorecte? Planete sunt mereu descoperite, promovate sau retrogradate. Pluto a fost identificat si a devenit planeta in 1930. A fost retrogradat la planeta pitica in 2006. Ceres a fost o planeta in ani 1800 si apoi retrogradata la asteroid in anii 1850 iar acum a fost din nou promovcata la planeta pitica in 2006. Xena a fost descoperita in 2003 si a devenit o planeta, iar in 2006 a fost retrogradata la planeta pitica. In plus Pluto nu urmareste calea zodiacului ca celelalte planet,. adică uneori se află în fața constelațiilor non-zodiacale
7. Dacă planetele ne influențează astrologic de ce această influență este independentă de distanță? Marte se afla uneori in cealaltă parte a soarelui fata de noi și uneori este in aceeași parte ca noi, si totuși această diferență nu are nici un efect astrologic asupra noastră.
8. Dacă distanțele nu sunt importante în astrologie, atunci unde este astrologia galaxiilor, quasarelor, nebuloaselor și găurilor negre?
9. De ce horoscoapele aceluiași zodiac pe diferite site-uri, reviste sau emisiuni diferă atât de mult?
10. De ce este momentul nașterii, mai degrabă decât momentul concepției, crucial pentru astrologie? De ce un strat subțire de carne și sânge protejează un copil de planete / stele / soare / lună...și, dacă nu, de ce copiii nascuti prematur nu au diagrame diferite fata de copiii care se nasc la termen fii în același timp si in aceeași zi?

Pur si simplu, cum ar fi sa vin eu in fata ta, sa te intreb ce zodie esti si dupa : a pai. tu saptamana viitoare o sa castigi la loto.
Ce ai face?

| Apokales a răspuns:

Zodiacul nu este adevarat. Unii cred ca este adevarat intru totul, iar altii cred ca sunt adevarate doar caracteristicile native pe care le au zodiile. Eu unul stiu ca nu este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodiacul cam pute a povesti. Insa astrograma natala cam stie ce spune. Acolo ai ziua, luna, anul, ora, oras, toate datele nasterii plus numele. E de precizie nu ca zodiacul care e doar dupa luna, esti scorpion si toti ar trebui sa aiba noroc la bani intr-o zi pentru ca asa zice tipa de la zodii? Sau sa faca nu stiu ce calatorii cum vad ca tot zic la horoscop pe PROTV si altele. Toti scorpionii sau taurii isi iau geanta si merg in calatorie. Povesti. Astrograma natala e personalizata la minut si nu are povesti generale precum zodiacul.