| ciuly4u a întrebat:

Credeti ca daca am depus o contestatie la bac e posibil sa mi se mareasca nota? Din cate stiti voi sau daca cineva a mai trecut prin aceasta experienta va rog frumos un raspun daca este posibil. Va Mutumesc.

Răspuns Câştigător
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna. Se poate micsora sau se poate mari, sigur nu stiu. A fost la mine in oras anul trecut un caz unde un baiat a luat 2 si ceva la istorie si dupa contestatie a luat 9 si ceva. a dat si la stiri daca nu ma insel ..deci ce vreau eu sa zic e ca orice e posibil. Cu putin optimism s-ar putea sa iei nota la care te astepti, succes :*

3 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Buna! Fratele meu a dat bacul acum un an si fiind nemultumit a facut contestatie la romana insa nota dupa contestatie era mai mica.Sa stii ca uneori depinde si de comisie.Succes!

| ciuly4u explică (pentru Northern):

Pai da si eu tot la romana am facut pentru ca am luat 5.45 si mi se pare ciudat pentru ca altii care nu au facut la subiectu 3 nimic au luat 6.85 7 si eu care am scris 4pagini la subiectu 3 i- au nota asta...

| Northern a răspuns (pentru ciuly4u):

In cazul asta te sfatuiesc sa faci contestatie, pana la urma n-ai scris 4 pagini degeaba.