| tzutzy a întrebat:

Credeti ca daca luptati din rasputeri intr-o zi visul vostru va deveni realitate?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde!
Fiecare lupta cu tot ce are--> vointa, ambitie, motivatie, determinare...insa...nu toti ajung sa isi vada visul implinit, devenit realitate.
Se spune ca pentru a atinge posibilul, trebuie sa ai ca tinta imposibilul, doar asa vei ajunge cat mai aproape de visul tau!
Din pacate, uneori viata ne joaca feste neasteptate, chiar cand ne e lumea mai draga--> probleme de sanatate, accident, calamitati naturale...etc..., si nu mai este de ajuns sa vrei... vointa se loveste de neputinta, mai ales daca si oamenii iti pun bete in roate!
Oricum, nu pornim de la premisa esecului, stim cu totii, succesul motiveaza, dar sa fim pregatiti si pentru planul B, in atingerea obiectivelor.
Este vorba, cu alte cuvinte si de noroc, daca e sa ai sanse, vei realiza tot ceea ce vrei, daca nu...macar sa nu abandonezi gandul!
Personal cred ca visele pot deveni realitate, dar sa avem grija la ce visam, uneori visele se transforma in cosmaruri, si nu din cauza noastra...

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu numai ca eu cred, dar asa mi s-a intamplat mie. Mi-am dorit sa fiu medic si acum sunt, mi-am dorit sa predau la facultate si acum o fac, mi-am dorit o familie si acum am un sot minunat de care ma leaga o mare dragoste.

Anna
| Anna a răspuns:

Da, mi s-a intamplat adeseori sa lupt pentru ceea ce imi doresc. Cu toate acestea, nu tot ce iti doresti iti este si de folos.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu siguranta, am tot ce mi-am dorit.Am un sot minunat, o casnicie pentru care sunt invidiata de 35 de ani, sunt singura la parinti si mi-am dorit o familie numeroasa, am 5 copii, trei s-au casatorit, am doi nepoti.Nu a fost usor dar am avut un loz castigator - pe sotul meu mereu alaturi.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca nu visezi luna de pe cer da

Janina
| Janina a răspuns:

Atunci cand iti doresti ceva cu adevarat, intreg Universul conspira la realizarea lui
Cum functioneaza? Daca iti doresti un lucru si te focalizezi asupra lui, il atragi in viata ta. Desigur, se intampla si invers: atragi cu aceeasi forta si ceea ce urasti… doar pentru simplul fapt ca iti focalizezi atentia in acea directie. Legea gravitatiei spune că vei atrage oportunităţi şi ocazii… însă fără o acţiune imediată şi consecventă, acestea vor trece pe lângă tine…
Poate va amuza, dar eu chiar cred in astabatting eyelashes

mlm
| mlm a răspuns:

EU AM LUPTAT MULT SI CEEA CE MI-AM DORIT AM REALIZAT INTRADEVAR, ADEVARAT CA PRIN MUNCA MULTA DAR AM REALIZAT.

| Nastia a răspuns:

Daa! siguuur! eu as lupta deocamdata ma lupt cu foameaa! am plect sa mananc!winking

eileen
| eileen a răspuns:

Absolut, vointa sa ai!

| dEutSa_8892 a răspuns:

Sincer? raspunsul e DA!
Cu totii avem vise, care la un moment dat credem ca n`o sa devina niciodata realitate, dar nu este asa...
La inceput asa credeam si eu, intr-adevar ma dadusem batuta...credeam ca visele mele n`o sa se implineasca niciodata, dar nu a fost asa...am reusit sa fac ce mi-am propus, doar prin cateva lucruri si ganduri care m`au stimulat : optimism, incredere, putere, gandire, timp happy
am fost optimista! am avut incredere in sentimentele mele si in ce imi spunea inima! am avut putere de asteptare! am gandit mult ca sa reusesc! mi-am planificat timpul ca niciodata sa nu fie prea tarziu pentru visul meu!

| Irina a răspuns:

In general tot ce mi-am dorit am avut, mai devreme sau mai tarziu, cand ma asteptam mai putin. deci da, cred.

| jani a răspuns:

Degeaba lupti daca nu crezi in visul tau si in tine

| gabrielutzu a răspuns:

Nu.

| mioara a răspuns:

Da in realitate esti ingrijorat asa va fi in viata de zi cu zi

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Bineinteles ca se poatewinking

| sigmanet a răspuns:

Pana nu lupti nu castigi. In ziua de azi nu se obtine nimic fara munca si lupta. Daca ai incredere in sansele tale, orice vis poate deveni realitatea, dar trebuie sa lupti pentru asta.

cristian
| cristian a răspuns:

Orice vis sustinut si de multa munca se poate transforma intr-o realitate.Deci daca lupti pentru o cauza vei reusi.

| cristi a răspuns:

Trebuie sa fim optimisti, sa speram si sa luptam pana la capat pentru al vedea implinit, si cred ca se poate. nu trebuie sa incetam niciodata sa visam.

| miry a răspuns:

Depinde de vis dar depinde si cat de mult iti doresti tu sa il faci reealitate

| alina_8976 a răspuns:

Atunci cand intr-adevar iti doresti ceva, da. orice dorinta, cat ar fi de mare, poate fi realizata. Dar, nu doar stand in pat si gandind "cat de mult imi doresc sa se implineasca". Ar fi cazul sa faceti si ceva pentru a indeplini acea dorinta. Cu perseverenta se pot implini toate dorintele. Alt lucru de care omul nu este constient. De puterea sa. PUterea gandului sau.

| Cosmina_2740 a răspuns:

Depinde de vis...si depinde ce stare ai cand incepi sa iti creezi un vis...realitatea e de multe ori alta... iar adevarul mai mereu altul... oricum daca ai scopuri nobile nimic nu e imposibil...de multe ori multi viseaza la viata... dar uita ca viata sunt ei insisi si ca viata nu se masoara in numarul de respiratii, ci in momentele care iti taie respiratiawinking

| nicoleta_7357 a răspuns:

Da, prin munca multa se poate realiza totul, dar ai nevoie si de un gram de noroc.

| madalina_7017 a răspuns:

DA o sa devina realitate si sa stii ca niciodata nu trebuie sa te dai batut si inca ceva :Niciodata sa nu spui Niciodata

| vololo a răspuns:

Depinde de dream ...cred ca mai e nevoie si de ajutorul celor din jur direct sau indirect, voit sau "nevoit"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta....bine, depinde si de vis ca de exemplu daca iti doresti sa schimbi lumea...tre sa recunosti ca e cam imposibil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa lupti pentru ati indeplini un anumit vis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, tu nu trebuie sa lupti, tu trebuie sa crezi si prin asta o creezi. Ai inteles magic? Cred asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu depinde!
Clar ca vei reusi sa ti atingi telul!

| smar2studios a răspuns:

DA! daca freci menta aiurea si astepti un miracol, nu te alegi decat cu o frectie...

| darkangelro1 a răspuns:

Depinde de ce anume iti doresti.Eu spre exemplu, imi doresc sa am o afacere a mea, dar asta necesita timp, bani si experienta cumulata de-a lungul anilor.In cazul meu. Nu cred ca nu o sa reusesc, insa drumul pana acolo e greu. Dar simt ca sunt aproape.Si nimic nu este imposibil, daca exista ambitie si vointa.