| blueheart a întrebat:

V-ati dorit sa faceti ceva in viata si inca nu ati facut? Credeti ca sunt prea multe obstacole pentru indeplinirea lui si nu merita sa luptati pentru visul vostru?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Ciudat e destinul omului!
Am avut o mare pasiune si un vis pe masura, am luptat pentru implinirea visului pana la epuizare, am incercat sa trec peste toate obstacolele; intr-un final, mi-am dat seama ca visul meu este irealizabil pentru ca luptam singura.
Sunt vise care pentru implinirea lor trebuie sa fii sustinut de cei din jur, altfel e doar o amagire. Desi, lupta in sine a avut farmecul ei, plina de frenezie si de mari emotii, astfel ca nu regret nici o clipa timpul pe care l-am acordat pasiunii mele.
Dupa o perioada a aparut in viata mea o alta pasiune, mai mica e adevarat, dar de data asta era vorba chiar de o meserie.
Pornind de la zero, am invatat tot ce se poate despre ea, atat de la omul care a avut incredere in mine, si rabdarea de a-mi explica pas cu pas absolut totul despre aceasta meserie, dar si singura, pentru ca nu m-am multumit cu cat aflasem. In meseria asta exista(poate mai există) un secret pe care l-am descoperit dupa doi ani de cautari, dar nici o clipa n-am visat ca voi ajunge acolo unde multi ar dori sa ajunga.
Insa gloria de care am avut parte a fost umbrita de un eveniment care ar fi trebuit sa fie ceva firesc, aproape banal, si care s-a transformat intr-o tragedie.
Acum, acel firesc, acel banal, s-a transformat intr-un vis care nu stiu daca se va implini, caci si VISELE AU VREMEA LOR.
Personal, nu cred ca suntem niste fiinte extraordinare prin faptul ca reusim sa ne implinim vise cat mai mari, care sa ne faca deosebiti in ochii celorlalti, ci prin realizarea lucrurilor simple, firesti. Daca stim sa ne bucuram de ele, vom avea multumirea sufleteasca zilnica.
Poate ca in asta consta si secretul fericirii.

| blueheart explică (pentru foxsilver):

Foarte frumos ce ai spus.
Pe mine ma fac fericita cu adevarat lucrurile simple, dar venite din suflet. Tot ceea ce imi este daruit din inima oricat de mic ar fi pe mine ma face fericita.
Multumesc frumos pentru raspuns. happy

| foxsilver a răspuns (pentru blueheart):

Intotdeauna raspund cu placere la intrebarile tale, ...atunci cand raspund.happy

| blueheart explică (pentru foxsilver):

happy

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Cred ca am facut 50% din ce am vrut,restul necesita timp, ambite si multa rabadare.
Cand ai un vis trebuie sa constietizezi ca trebuie sa lupti sa ajungi acolo unde vrei.
Daca ai putina tarie de caracter, treci peste toate obstacolele.
Daca te lupti cu ploaia in viata, vezi si curcubeul.
Daca lupti pentru un vis, succes!

| Musique a răspuns:

Nu există obstacole mai puternice decât dorințele adevărate. Dacă te straduiești, visele devin realitate.
Și totuși, atâția copii bolnavi care speră și mor cu speranța. Degeaba, există și lucruri imposibile.
Baftă!

| Dariusuu a răspuns:

Tot timpul mi-am dorit sa fac un film scurt despre un sport.

Am esuat de doua ori, sper ca vara asta il voi face.

Dar sper.

| blueheart explică (pentru Dariusuu):

Speranta moare ultima. Vei reusi. happy

| Dariusuu a răspuns (pentru blueheart):

Iti multumesc de incurajare.

| blueheart explică (pentru Dariusuu):

Cu placere.

| blueheart explică:

Multumesc frumos pentru toate raspunsurile voastre si pentru ca v-ati facut timp sa-mi raspundeti la intrebare. happy

| MrAlex a răspuns:

Sa zbor cu avionul laughing dar in maxim un an o sa mi se indeplineasca "dorinta" laughing

| blueheart explică (pentru MrAlex):

Succes! laughing

| MrAlex a răspuns (pentru blueheart):

Mersii laughing

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Da,si merita foarte multwinking

| Yoel a răspuns:

Yea, mi-as dori prietenia cu tine, mi-o offer? Please, Thanks,