| MasterGamer1995 a întrebat:

Credeti ca daca un profesor tipa tare, se adreseaza elevilor cu o insulta gen "Copii crescuti in borcane de sticla" sau elevii tremura dupa ce termina ora respectiva, profesorul este considerat violent si poate fi sanctionat?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Violenta nu este doar fizica, poate fi si verbala. Nu cred ca este o insulta asa mare "Copii crescuti in borcane de sticla"

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu cred ca acela este un profesor cu adevarat bun, ce vrea sa scoata ceva din elevii lui.

| Sasory a răspuns:

Se poate sanctiona, dar la fel poate spune scuza că : " Doar le distrageam atentia, deoarece nu erau atenti! "
Mai bine ai vorbii cu parintii tai, daca este vorba ca te agreseaza si pe tine, si pune in ghiozdan ceva si inregistreaza-l facand scandal! Baftă! happy

| MasterGamer1995 explică (pentru Sasory):

Nu este vorba despre mine..Si este o profesoara..Am un SmartWatch care as putea sa il imprumut fratelui meu pentru a inregistra.

| Sasory a răspuns:

Inregistreaz-o, iar apoi, depune plângere la Politie, Minister. big grin