| TheBlackCrystal a întrebat:

Credeti ca e adevarat ce sa spune ca oamenii de la tara sunt prosti?
Eu sunt de la tara si ma simp prost cand aud asta.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai avut o exprimare tare nefericită. Este ca şi cum ai confirma ceea ce ai spus tu în intrebare, cand spui că te simţi ...prost!
Într-un fel se poate spune ca sunt mai neinformaţi şi neinstruiţi si prin faptul ca la tara sunt mai putini oameni cu internet,mai multi oameni in varsta, au mai putine metode de informare(biblioteci,scoli superioare) au mai putin timp pentru a se informa pentru ca munca in gospodarie îti ocupă tot timpul. Doar cei leneşi nu muncesc.Dar acestia nici nu învată.
Cred ca oameni deştepţi sunt peste tot, cum si că oameni proşti sunt la fel, peste tot!

| Mangustă a răspuns:

In general cei mai batrani sunt asa, si-au creat deja caracterul si au ramas asa cu el de cand se stiu. Fata de cei de la oras care sunt mai predispusi schimbarii, chiar daca nu sunt nascuti acolo, ci sunt de la tara, au fost in stare sa se schimbe doar pentru a se adapta noilor cerinte, insa cum la tara au fost mai mereu aceleasi, nu ai ce le cere.

| LaraDésire a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti prost, sunt doar niste speculatii ale unor oameni ingamfati care cred ca le au pe toate. Doar pentru ca stai la tara asta nu inseamna ca nu esti destept/desteapta.

| mBogdy a răspuns:

Salut!
Eu tot de la tara sunt si nu ma simt jenat de faptul asta pentru ca de la tara s-a plecat si s-a ajuns la oras.

| MaF23 a răspuns:

Sal.nu e deloc adevarat.si nu ai de ce sa te simti prost.cunosc persoane de la tara mult mai destepte si mai educate decat cele de la oras.asa ca stai linistit.cu timpul iti vei da seama de acest lucru! happy