| TheStrategist a întrebat:

Credeți că e adevărat că oamenii proști au mai multă încredere că ceea ce spun e 100% corect?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Cu absolută certitudine. Este dovedit științific. Se numește " the Dunning Kruger effect"

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e adevărat.

| TheStrategist explică (pentru sadrian46):

De ce?

| sadrian46 a răspuns (pentru TheStrategist):

M-ai ]ntrebat ceea ce cred eu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmmm, daca ai zis deja multa, adica nu toata increderea, vi doar o parte, aia multa... cum putem spune ca ar crede ca ce zic este 100% corect? big grin

Adica daca au incredere pe jumatate sau toata increderea, tot 100% ar fi?

Dar oricum, ca raspuns, hmmm... as zice ca nu prea. Multi stiu ca ce zic nu e corect. Altii spera ca este asa. Altii chiar cred. Difera de la persoana la persoana big grin

| Celcestietot a răspuns:

In cazul lor, da.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, chiar aș putea da un exemplu de pe TPU, dar își schimbă prea des nickname-ul și nu mai țin pasul cu el laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e vorba de tine, tu dai răspunsuri ok în general, cu mici excepții. Știu că ai trecut prin lucruri urâte, ți-am zis că te-am înțeles toți până într-un punct.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Păi nu ești singurul. Și m-am certat cu destulă lume laughing. O să se simtă el.

''Dacă tu crezi ca ai avut o viata grea, sau traume, nu se compara nici 5% cu ale mele, eu acum îmi fac sărbătorile singur.''
Nu cred că m-am plâns vreodată de viață. Traume are toată lumea. Și eu muncesc de sărbători laughing

''O sa ma razbun pe țiganii aia împuțiți, nu o sa scape de furia mea.''
Mai bine îi ierți.

| VoidEternal a răspuns:

În realitate cu cât știi mai multe, cu atât mai bine îți dai seama cât de puțin știi de fapt.

| VoidEternal a răspuns:

Un exemplu mai clar decât ce se întâmplă acum cu vaccinarea, nici că poți avea. 99, 99% dintre cei care dau sfaturi despre vaccinare, au zero cunoștințe reale/studii despre ce este un vaccin. Dar sunt foarte categorici în părerile lor tocmai pentru că sunt pe lângă. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% da.

| chuckmanson a răspuns:

Uita-te la absolut orice persoana care se încrede în conspirațiile anti-vaccin și vei vedea 100% ca este adevărat.

| TheStrategist explică (pentru chuckmanson):

Nici cei pro-vaccin nu par prea inteligenți.

| AlienGod a răspuns:

Da, este un lucru dovedit științific. Întotdeauna cel care știe mai puține îți va supraestima abilitățile, în timp ce un om inteligent își dă seama cât de multe lucruri nu știe încă de fapt.