| 78Ilinca8879910 a întrebat:

Buna! Am 16 ani si vreau sa imi conving parintii sa imi ia motor, sunt fata, imi doresc una de cand aveam 13 ani, pur si simplu are 125cmc nu inteleg ce este asa de mult, le am spus ca de inceput ma voi plimba prin cartier, va rog kmi tot reclameaza ca sunt fragila si ca imi risc viata

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai au perfecta dreptate sa nu te lase la anisorii astia sa mergi cu motorul, fiindca tu esti la varsta in care nu ai discernamant si esti total incapabila riscul imens la care te supui in momentul in care te urci pe motori si iesi in strada.

Iata aici lipsa ta de discrenamant, scrisa chiar de manuta ta: "....nu inteleg ce este asa de mult," desi nu de bani ar fi vorba aici, ci de pericolul imens sa fii lovita de masini si sa ajungi paralizata, sau fara picioare intr-un scaun cu rotile, sau sa mori.

De ce nu te comporti si tu ca un copil de 16 ani, care se plimba cu alte fete, putand sa iesiti cu bicicletele sau rolele prin parc, sau sa faceti sport, ori sa jucati volei, handbal sau tenis la o sala de sport?

| 78Ilinca8879910 explică (pentru Violleta2022):

Nu inteleg problema dvs. Nu v-a cerut nimeni opinia sau neglijenta cu care va confruntați. Dumneavoastră poate aveti copii, asa si? N-am nevoie de ajutorul dumneavoastră, nu v am cerut ajutor, nu v am pus sa imi scrieti. Va rog frumos haideți gata, nesimțire totala. Ce viitor le dati la copii. Doamne ferește, in viata mea nu imi voi trata copilul ca pe o rabla de gunoi, luati putin respect data viitoare si răspundeți sincer. Mulțumesc, La revedere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 78Ilinca8879910):

Stai linistita ca ai mei copii au deja casele si masinile lor, dar au si minte fiindca au fost educati corect, ceea ce nu se poate spune despre tine.
Ma socheaza cum esti bata la scoala cu note foarte proaste, dar ai tupeu sa le ceri parintilor sa-ti cumpere ceea ce nu meriti.
Pacat ca esti crescuta fara pic de respect pentru nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, eu nu stiu ce tupeu poti tu sa ai sa ceri ceva parintilor, cand nici macar nu esti capabila sa le oferi o recompensa, cu note bune la scoala.
Pentru ce te-ar premia parintii cu un motor, daca tu nici atat lucru nu esti capabila sa le oferi?

"în 25 Martie | 78Ilinca8879910 a întrebat:
...Mama vine de la o sedinta cu parintii si am cam multe note proaste si mi-e frica cum va reactiona! Va roog."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai luat permisul?

| elennaionela14 a răspuns:

E ff periculos
Daca vrei sa fii donatoare de organe, succes in ati lua motocicleta.

| 78Ilinca8879910 explică (pentru elennaionela14):

Ce donatoare de organe? Ai grija cum mergi cu motocicleta si gata, nu merg pe munti sa imi rup 10 oase. credeți ma pe cuvant.