| ank a întrebat:

Credeti ca e o idee buna sa-mi lipesc genele false cu super-glue? dar nu de genele mele, ci de pleoapa. am o prietena care a reusit asta dar totusi parca nu suna prea bine x_x

6 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Doamne Dumnezeule, ori sunteti foarte inventivi ori sunteti foarte.ma rog.

Daca ti-ai cumparat vreodata gene false, sigur ai observat ca vin cu un lipic inclus. De ce crezi ca ar mai fi pus producatorii lipiciul ala acolo daca de fapt ai putea folosi super-glue in schimb!?
Lipiciul pe care il primesti odata cu genele nu este la fel de "agresiv" cu pielea ca un super-glue si se dezlipeste mult mai usor. Daca vrei sa le lipesti cu super-glue, te asigur ca nu mai dai genele false jos decat daca iti smulgi si genele tale. Iar daca iti curge cumva putin super-glue in ochi, poti sa orbesti.
Daca tot vrei sa porti gene false, foloseste lipciul special pe care il primesti la pachet cu genele. nu de alta, dar e vorba de sanatatea ta, nu?

| Monna a răspuns:

Aoleu.
Sfatul meu e sa nu incerci.
Faci alta prostie si ramai fara gene si crede.ma nu ai vrea!
Mai bine intreaba vanzatoarea de unde le.ai cumparat cum sa le aplici happy.
Bafta tongue

| BeByTzZa a răspuns:

Doamneee.

Mai bine nu ai incerca!

| Ramooon a răspuns:

Sincer iti spun ca prietena ta cred ca a facut misto de tine, cu toata parerea de rau, superglue este foarte toxic, si cu atat mai mult in preajma ochilor, genele vin de obicei cu un adeziv special pentru ele, oricum cat intentionezi sa le tii, nu incerca, sincer e bine sa vrei sa fii frumoasa, insa fetele oarbe nu sunt foarte cautate zic eu tongue

| anaisu a răspuns:

Nu incerca cinestie cum ramai fara ele mai bine stai la locul taulaughing

| alexandru21 a răspuns:

Eu nu prea cred ca ai vrea sa iti curga superglue in ochi... Gandeste-te bine inainte de a actiona.