| 11anonima11 a întrebat:

Credeti ca e ok la vârsta de 13 sa te epilezi pe mâine si pe picioare?(tin sa precizez ca parul este negru, mare si vizibil)
Ps:mama nu este de acord...ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Stropdeploaie a răspuns:

Cum sa nu fie ok. frate? Chiar daca este la o varsta frageda/ Acum pe bune fiind fata si cu un par din abundenta..Nu cred ca i foarte comod pentru ea! Mentalitati comuniste!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa te epilezi daca asa simti, pana la urma maica-ta ce treaba are aici ca doar nu te epileaza ea? te epilezi si aia e. Parca ti-ar face vreun rau sa nu mai ai parul pe corp... Pe bune daca inteleg mamele astea

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă e vizibil, da, e foarte ok.

| Plato a răspuns:

Nu este ok. Esti un copil, nu trebuie sa te preocupe astfel de treburi.

| Plato a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Si cu ce o incomodeaza?

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Plato):

Cum sa nu fie ok. frate? Chiar daca este la o varsta frageda/ Acum pe bune fiind fata si cu un par din abundenta..Nu cred ca i foarte comod pentru ea! Mentalitati comuniste!

| Stropdeploaie a răspuns:

Cu ce o incomodeaza? Pur si simplu pentru psihicul ei! Pur si simplu personal!

| bbnnmm a răspuns:

Dacă părul este negru și lung, și se observă, e de înțeles, ca fată fiind, te deranjează, ți se pare inestetic. Încearcă să-i spui și mamei tale că nu te simți bine așa și roagă-o să te lase să te epilezi. Poți folosi ceara (dacă suporți durerea), firul de păr se va subția în timp, și crește o dată la 3-4 săptămâni. Eu folosesc ceara pentru epilare de un timp îndelungat și firele de păr chiar s-au rărit și subițiat, încât pot sta și 2 luni fără să fie nevoie să mă epilez.