| ccrystynastar a întrebat:

Credeti ca exista undeva sufletul pereche sau e poveste cu fat-frumos?

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dawinking Exista.La un moment dat o sa aparawinkingSti cum se sp ''Dragostea apare cand te astepti mai putin'' big grin

mira
| mira a răspuns:

Nu te consoleaza cu nimic daca stii ca exista si nu ai sa-l intalnesti.Mai bine spui ca nu exista. Mira

lolita
| lolita a răspuns:

Da, cu siguranta exisa, eu l-am intalnit cand vroiam sa uit definitiv de baieti.

| kiwii a răspuns:

Asa ca sa fiu scurta si la obiect:Nu cred! si daca exista, e prea departe sa il gasesti sad

| Linda a răspuns:

Eu nu cred ca exista suflet pereche. Poate doar oameni cu care esti o idee mai compatibila decat cu altii. Si mai cred ca oricine devine perechea sufleteasca a cuiva daca fiecare lasa de la el si de dragul celuilalt se gasesc solutii comune la intrebarile, situatiile care le apar in cale. Poti fi si cu cineva foarte diferit daca daca ambii sunt altruisti sa se ajunga sa fie foarte bine.
Eu cred ca exista un fel de putere sufleteasca si dau punctaje de la 1 la 100. Cred ca nu e bine ca un om de 40 de puncte sa fie cu unul de 80 sau 90. Ci unul de 81 cu unul de 89 si tot asa. Dar de obiecei cei de 60 se indragostesc de cineva de 90 si tot asa. Eu si sotul meu suntem foarte diferiti, dar amandoi parerea mea ca suntem in marja de 10 puncte diferenta si sunt multumita de cum e.

| giovana a răspuns:

Da, exista suflete pereche, sigur exista! Din pacate doar 1% se intalnesc. 3% se intalnesc prea tarziu, iar restul de 96% sunt oameni care se intalnesc, se iubesc, spera sa fi intalnit sufletul pereche si traiesc cu bucurii si dezamagiri crezand ca asa se intampla chiar si intre suflete pereche; sau isi traiesc dezamagirea ca nu era si, totodata dorul de a-l intalni totusi, candva! (Statistica personala!; pentru sinceritate totala, fac parte din cei 3% - mult prea tarziu si... fara speranta!) day dreaming

| viv21 a răspuns:

Sincer dupa cate mi s`au intamplat nu mai cred ca exista sufletul pereche...Asa ca nu pot sa-ti spun sa-l astepti...Eu merg pe deviza: daca va trebui sa se intample se v-a intampla daca nu, nu! Si mai cred ca povestile alea cu fat`frumos sunt numai in cartile alea de mi le citea mama pe la 3 ani... Sper cu timpu` sa`mi schimb parerea.

| ka2 a răspuns:

Cu siguranta exista. O sa cunosti un baiat, o sa va imprieteniti, o sa-ti devina sot si atunci... "sufletul pereche" el estewinking

Răspuns utilizator avertizat
| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Da..ratacit prin cosmos rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista.Eu l-am gasit pe al meu happy

| Sara_8404 a răspuns:

Eu cred ca exista...Pt ca sufletele pereche sunt apropae la fel:aceleasi hobby-uri, pareri, gusturi, etc...Chestia e dopar sa stii sa-l recunosti la un moment dat