| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista sufletul-pereche al fiecarui om?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E o loterie.Nu toti ne gasim sufletul pereche.Si Dan Bitman asta ne minte ca cica "Orice Romeo are Julieta lui"laughing

nony
| nony a răspuns:

Oricine are o pereche pe lumea asta.Suntem ¨conceputi¨ in 2.Chiar daca cateodata murim singuri.

| Malvina24 a răspuns:

Cu siguranta! eu l-am gasit pe al meu si nici macar nu l-am cautat(m-a gasit el pe mine)! la un moment dat in viata fiecare isi intalneste jumatatea, nu trebuie sa cauti sau sa faci lucruri supranaturale mai devreme sau mai tarziu se intampla ca de' asta e viata! trebuie perpetuata specia! pup si bafta cu gasirea sufletului pereche

| Linda a răspuns:

Nu exista. Compatibilitatea se construieste.

| SufletDeCopil a răspuns:

Da...happy Fiecare dintre noi are un asa zis "suflet-pereche". Chair daca uneori il gasim mai greu nu trebuie sa ne dam batuti si sa cautam in continuare deoarece acel suflet-pereche exista si asteapta sa fie gasit!

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Da...desi unii nu ajung sa il gaseasca poate Niciodata]

| daniDeeDee a răspuns:

Tare as vrea sa aflu`hee hee

| zuzi_4846 a răspuns:

Cu siguranta, exista.

| Derpina204 a răspuns:

Este adevarat ca jumatatea mea se afla undeva pe aceasta planeta iar destinul ne va uni caile intr-o buna zi? Cum vom stii care este sufletul nostru pereche si vom stii cu adevarat sa il pretuim atunci cand il vom intalni?
Ce este de fapt sufletul pereche? Este ceva catre care tinde orice suflet singuratic in cautarea unei alinari. Este idealul ce poate fi atins in materie de dragoste. Este o persoana care ne poate intelege, zambeste atunci cand facem o prostie, ne surprinde in fiecare zi cu gesturi marunte dar pline de importanta pentru noi, cineva alaturi de care simtim ca lumea se termina in locul in care stam imbratisati, al carei sarut ne face sa plutim, al carei voci ne face sa tresarim, al carui miros il recunoastem dintr`o mie. Sunt multe lucruri dupa care putem recunoaste sufletul pereche deci, atunci cand il vom intalni, vom stii cu adevarat ca este ceea ce cautam. day dreaming :*

| Bubble a răspuns:

Poate.