| jordan210cm a întrebat:

Credeti ca exista sufletul pereche? Argumentati daca puteti!

Răspuns Câştigător
| adryana_6040 a răspuns:

"Sufletul-pereche" există de altfel în fiecare om întâlnit, pentru că rezonam mereu cu câte cineva. Însă depinde de tine în ce fel alegi să rezonezi cu ceilalţi şi pe ce vibraţie vrei să rămâi în cuplu

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de fiecare persoana ce mentalitate are, eu ma gandesc ca nu voi avea parte de el si cu acest gand negativ pe care il am stiu ca nu voi avea parte de el. Mai gasesti persoane care incearca sa aiba o relatie buna dar ajunge sa se sinucida sau sa faca crima, alta care ramane singura pe viata din cauza discapacitatii sau a gandului (asa cum patesc eu) etc.

| Jony123 a răspuns:

Da, argumente pot fi multe, se zice ca toata lumea ar pe cineva pus deoparte care trebuie descoperit, unii se lasa pagubasii repede si nu o sa isi gaseasca sufeltul pereche.

| russyy a răspuns:

Eu cred ca DA. Dumnezeu a lasat pe fiecare cu un suflet pereche.dar e cam greu pana il gasesti. funda plizzzzzzz

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Eu cred ca exista
dar trebuie sa-l gasim big grin
sau ne gaseste el pe noi :X

| pokales a răspuns:

Fara nici o indoiala! Eu mi-am cunoscut sufletul pereche acum vreo13-14 ani. am stat cam 2 ani impreuna apoi ea a plecat. ne-am revazut dupa inca vreo 2 ani si tot ne iubeam. au mai fost cativa ani de pauza cat nu ne-am vazut. apoi iar ne-am vazut desi eu aveam pe cineva cand a venit in tara. ultima data ne-am intalnit acum 1 saptamana... am stat impreuna pana ieri. a fost mai ok pentru ca eu nu aveam pe nimeni. ea pe nimeni. deci cu siguranta exista suflete pereche. asta nu inseamna ca vor trai fericiti pana la adanci batraneti happy deoarece viata ne duce pa caile ei misterioase. insa cine stie happy

| Alexalexandra a răspuns:

Din punctul meu de vedere şi din experienţa acumulată, pot spune că da, există "suflete-pereche"