| NevermindXEXEXD a întrebat:

Credeti ca lipsa de afectiune, indiferent de natura acesteia, poate avea in impact asupra unei persoane la o varsta cuprinsa intre 13-19 ani? Ce fel de impact credeti ca ar avea, daca ar avea?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pe orce persoana o afecteaza lipsa de atentie si afectiune.
Asa suntem creati sa primim asta caci altfel ne simtim singuri si nedoriti si cadem in depresie

| Elena9328 a răspuns:

Da poate avea. Persoana devine rece, retrasă, și orice afecțiune în timp adresata ei sau lui, ar fi înțeleasă greșit. Și persoana care nu a primit afecțiune, nu dă, și astfel pierde persoane. Neînțelegând că aceste lucruri pot fi survenite din cauza unor traume.

| Sndnxnska a răspuns:

Persoana nu va sti sa ofere la randul ei afectiune daca nu a primit afectiune in copilarie si se va agata de alte persoane ca sa ii ofere afectiunea pe care n a avut o