| BADGIRLL a întrebat:

CREDETI ca o relatie la distanta ( romania- spania).sad are sanse de reusita? tinand cont de faptul ca ne iubim mult chiar daca ne certam mai mereu din prostii si suntem cam gelosi aman2... Si prietenul meu are un var foarte app de orasul in care locuiesc eu si face tot ce poate ca sa vina aici pentru mine sa fim impreuna ( eu am 14 ani el 17 ani ) dar nu este genul de golan si de " smecheras" este un baiat serios. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marius21s a răspuns:

Buna Badgirll! Pentru ca o relatie la distanta sa mearga si spre binele tau, nu ai voie sa-ti faci sperante, vise si nici macar asteptari.Depinde si de persoane, iar sentimentele trebuie sa fie cu adevarat foarte puternice. Atata timp cat acest baiat este de incredere si tu la fel, totul este posibil, insa trebuie sa fii atenta deoarece multe relatii de acest gen se termina cu o mare dezamagire.Relatia la distanta este tipul de relatie care te va face mereu sa-ti pui diferite intrebari de genul: "Oare ma iubeste?" "Cu cine umbla?" "Ma insala?" "Oare se gandeste la mine?". Pana la urma ve-ti ajunge la o perioada in care va ve-ti certa din nimic, asa cum ai scris si tu in intrebare. Daca reusiti sa treceti peste aceasta perioada, relatia voastra va prinde incetisor contur, ve-ti invata sa aplanati orice situatie care conduce la despartire si sunt sigur ca ve-ti avea mai mare incredere unul in celalalt. Sfatul meu este sa nu-i pui tot sufletul pe tava, deoarece in caz de ceva tu vei avea de suferit. Iti spun aceste lucruri, deoarece si eu sunt intr-o situatie de acest gen: iubita mea fiind din Bucuresti, iar eu din Roma. Suntem impreuna de doi ani si ne despart aproximativ 2500 de km, dar sufletele noastre sunt mereu unul langa celalalt si ne sustinem in absolut tot.In tot acest timp ne-am vazut doar de 2 ori. Relatia mea cu ea a inceput dintr-o joaca de copii cand eu aveam 16 ani, iar ea 14; Acum eu am 18, iar ea 16 si ne iubim mult.Intr-o astfel de relatie comunicarea, increderea si iubirea sunt la baza, insa nu este usor. Eu va doresc tot binele din lume si sa va iubiti mult, dar ai grija de tine deoarece nu merita sa suferi din dragoste la o varsta asa frageda. Sper ca ti-am fost de ajutor cu ceva happy Pupici dulci :*

1 răspuns:
| Originalone a răspuns:

Mai copile esti nebun, la 14 ani relatie la distanta
Crede-ma asa ceva nu am auzit
De unde il cunosti, dupa mesajele false.
Pierzi timpul, apoi o sa suferi urat de tot copile.
Crede-ma lasate de meserie.
Fugi cat poti tu de tare.