| Anon31241212 a întrebat:

Eu si prietenul meu avem o relatie la distanta. Faza e ca de ceva timp el vrea sa ma duc doar la el, sa stau acasa cu el si familia lui. M-a invitat si de Craciun si de Revelion ca sa-l facem impreuna. Insa cand il chem sa vina sa ne vedem oriunde in afara de orasul in care locuieste, el nu vrea sa vina niciodata si am avut certuri pe tema asta. Eu mai am niste prieteni in alt oras si ma duceam la ei si stateam cate o saptamana si imi reprosa mereu ca la ei ma duc si pe el incerc sa-l fentez. Cum vi se pare atitudinea lui? Mie mi se pare ca totul intr-un fel ciudat, ori ma sperie pe mine ideea ca devine totul din ce in ce mai serios. Si nu ma cheama pentru sex. Si imi vine mereu gandul ca cu alte fete cu care a fost nu a facut asa, iar parintii lui ii spuneau sa aduc acasa doar fata pe care el o considera ca fiind,, alegerea lui finala". El mi-a spus de multe ori ca nu vrea sa-si paraseasca orasul nici dupa facultate. Vi se pare normal sa ma duc atat de des la el si faptul ca el nu vrea sa iasa din zona lui de comfort? Eu chiar tin la el. Uneori ma oboseste doar eu sa fac efortul de a ma duce numai eu si simt ca doar eu fac eforturi. I-am spus ca tin la el dar nu pot doar eu sa ma lupt si de fiecare data imi spunea ca ma iubeste, ma suna si imi spunea ca el chiar vrea sa fie cu mine. M-ar ajuta cat mai multe sfaturi din partea voastra. Multumesc si sarbatori fericite!

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Câți km va desparte? Ii e lene sa vina el la tine asta e clar laughing

| Bariel a răspuns:

Un baiat neserios, sau poate este indoctrinat de parintii lui sa respecte traditia aia stupidă in care femeia trebuie sa traiasca in familia barbatului si familia ei sa fie vizitata doar odata in an. Eu zic sa vorbesti deschis cu el in care sa ti exprimi nemultumiriile si punctul de vedere, comunicarea este cheia in orice relatie. Succes si sarbatori fericite!

| mdc98 a răspuns:

Pai iti dai seama cat da el pe familia ta, nu? O nimic toata, din moment ce are nesimtita dorinta sa mergi doar tu la el. Gaseste pe cineva serios.

| Anonimboy17year a răspuns:

Ori e foarte nesimtit, ori ii este rusine sa faca cunostinta cu parinti tai... din 2 una..., sarbatori fericite

| Iulllian a răspuns:

Nu te pune cu băieții stupi, i care cred că numai ei au dreptate