| cypryan11 a întrebat:

Credeti ca oamenii traiesc pentru a invata sa iubeasca?

Răspuns Câştigător
| Chrissy92 a răspuns:

DA traiesc sa invete,iar unii din ei o viata nu le ajunge sa invete asta,nu reusesc sa ofere un gram de iubire. Felicitari pentru cei care stiu sa demonstreze ca iubesc, ca apreciaza persoana iubita! Eu am invatat sa iubesc tot ce ma inconjoara, iubesc natura, iubesc persoanele dragi, dar nu in ultimul rand il iubesc pe iubitul meu:X

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Printre celelalte învățături, da!
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu!
Sunt oameni care ajung la adanci batraneti fara sa stie ce e iubirea. Acum... termenul este foarte vast. Poate sa nu iubeasca o femeie/barbat, dar sa-si iubeasca pisica, sau sa iubeasca natura sau banii...etc.

| Xtadelo a răspuns:

Buna CypryanCCU.
Fiecare dintre noi chiar daca nu-si da seama traieste pentru a invata sa iubeasca nu pentru a aduna avere.
Acum nu inseama ca o sa traim din iubire fara sa realizam ceva in viata dar trebuie sa avem si inima, nu doar sa fim insetati de putere.
Bye.

| Ƨirenia a răspuns:

Nee.

| buttercoree a răspuns:

Nu stiu...
Daca da, unii traiesc degeaba pentru...
ca nu vor invata niciodata oh go on.

| GeaninaStefan a răspuns:

Eu personal cred ca da oamenii traiesc pentru a invata sa iubeasca sper ca tam ajutat pa te pup