| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca oamenii care traiesc in triburi in Africa sunt mai fericiti sau mai frustrati/ tristi fata de oamenii care traiesc in societate? De ce?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Plăcerile omului sunt universale, doar ca aia sunt supuși selecției sexuale, naturala, viata lor este mult mai grea decât ceea din societate, de asta sunt si protejate, dar voi fetele ați vrea sa întâlniți ce bărbați sunt acolo, de aia multe prefera din Africa, cat despre fericire este un absurd inutil, poate ca noi suntem mai fericiți, uite Suedia e nr egal la sinucidere vs România o duc mult mai bine ca noi, 50% din fericire este genetic asta s-a dovedit, si a putea trai decent si a fii sociabil, voluntar, eu caut liniște, pace si o fata sincera, serioasa, nebunatica si un set mare de cărți si o căsuța lângă malul unui râu

https://abhedayoga.ro/din-nou-despre-adn-influentat-de-gandire-si-emotii/

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Depinde de zonã : în unele locuri este cumplit de greu (foamete, conflicte religioase, politice sau militare). În altele însã, e chiar ok : se muțumesc cu puțin, sunt foarte credincioși, primitori, optimiști și binedispuși mereu.

| anonim_4396 explică (pentru Manciu_Emil_1976):

La ce conflicte politice si militare te referi? Eu vorbeam de oamenii care traiesc in triburi.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca si cei care traiesc in triburi tot in societate traiesc, doar ca intr-o societate primitiva si saraca. Si chiar daca traiesc in triburi nu inseamna ca nu sunt afectati de deciziile politice si de conflictele militare.