| AlexandruHS a întrebat:

Ce credeti despre persoanele care poarta ochelari de vedere? Eu port de curand si nu stiu ce cred ceilalti despre mine.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

La liceu, școala sunt considerate tocilare, normal... mentalitate de idioti n-ai ce sa faci, dar de adulti esti considerat mai inteligent, mai sexy chiar, depinde.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu port ochelari de vreo 10 ani si ma doare in pix ce cred altii si pe mine ma doar tot in pix daca tu porti sau nu ochelari

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Mintile mari gandesc la fel, a? laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate mintile mai mature gandesc la fel... treaba cu frica de purtat ochelari e o chestie puerila, nu se aplica in viata adulta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti dormi noaptea sau iesi din casa daca nu stii ce crede cineva despre tine? aiurea. Simtete bine cum esti, nu iti mai pasa de altii, ca la altii nu le pasa de tine, te asigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti faci o parere despre cineva doar pentru ca poarta ochelari trebuie sa fii de-a dreptu' tampit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Port de la 3 ani.
Uite că n-am murit.

| elenaraluca14trol a răspuns:

De ce ti-ar fi rusine ca porti ochelari? Eu n-am o parere proasta despre "ochelaristi'" (pentru ca eu port ochelari de cand ma stiu si pana la 8-9 ani nu cunosteam decat 4-5 copii care vorbeau cu mine din simplul motiv ca eram o "ochelarista").
Ochelarii sunt niste lucruri care te ajuta sa vezi mai bine. sunt buni pentru sanatatea ta. Nu trebuie sa-ti fie rusine ca porti ochelari.