| xy_5809 a întrebat:

Credeti ca poate exista o prietenie intre o fata si un baiat fara ca unul dintre ei sa se indragostreasca de celalat dupa un anumit timp?

Răspuns Câştigător
| DoraDora17 a răspuns:

Sincer, nu. Nu deoarece stiu din propria experienta. Am avut o relatie de prietenie cu un baiat cu care ma intelegeam foarte, foarte bine, dar dupa un timp el s-a indragostit de mine. Si, cum eu nu eram indragostita de el, prietenia noastra s-a dus naibii.
Sau am mai avut o experienta cu prietenul meu din copilarie, ne-am indragostit unul de altul si am zis sa incercam o relatie. N-a prea mers realtie, deci prietenia noastra s-a cam racit, acum mai vorbim, dar doar foarte rar.
Deci parerea mea personala este ca nu, nu poate exista o prietenie intre o fata si un baiat pentru ca mai devreme sau mai tarziu unul din ei [daca nu si amandoi] o sa se indragosteasca de celalalt.

1 răspuns:
| lunathemoon a răspuns:

Cred ca poate daca nu sunt foarte apropiati. eu merg la cercul de teatru si am un baiat si nu ne-am imprietenit dar am dansat impreuna si il admir. poate exista dar rare ori. si si din alte motive.