| ILoveWeekends a întrebat:

Credeti in destin? Credeti ca totul sau aproape totul se intampla cu un motiv?

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună.
DESTÍN s.n. Soartă, viitor. ♦ Forță sau voință supranaturală despre care misticii cred că hotărăște tot ceea ce se petrece în viață. Asta spune dex-ul.
Nu prea cred în forţe supranaturale, dar un lucru e cert: toti avem un destin. Tuturor o să ni se întâmple la un momentdat lucruri care ne vor face să ne întrebăm "De ce se întâmplă asta?" Iar în 90% din cazuri răspunsul va fi "...". Unele lucruri chiar se întâmplă fără un motiv, cel puţin nu unul logic.
Şi spun că nu avem cum să controlom unele aspecte ale vieţii noastre, dar putem încerca să schimbăm ceea ce înţelegem.
Deci, cred în destin în proporţie de. să zicem 60%.
Noapte bună.

| Dariusuu a răspuns (pentru Alyra):

Destinul ţi-l faci tu!

Ar trebui să înveţi că tu răspunzi de faptele tale 100%, şi nu cred prostia că totul se întâmplă cu un motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem propriul nostru dumnezeu, adică ni-l facem cu mâna noastră până la un punct, prin faptele noastre.
Cum fiecare este propriul lui Dumnezeu, iar Terra este populată, ne influențăm.

Eu nu îi zic destin, ci conjunctură.

| Sophia1100 a răspuns:

Eu cred

| Sophia1100 a răspuns:

Ffg