| Dawniix a întrebat:

Credeti in dragoste? In iubire adevarata?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce n-aș crede?
Uită-te la bunicii tăi (sau ai altora), crezi că au rezistat o viață împreună pentru că nu se iubeau?

| RAY a răspuns:

Credeti in dragoste?

da ca am iubit

In iubire adevarata?
da a fost adevarata, din pacate multi habar nu au cei iubirea de aia vezi atatea despartiri, divorturi

| h3r a răspuns:

Din fericire mai sunt oameni căsătoriți care încă se respectă și se prețuiesc. Ei bine, tu ce zici?

| greyhound a răspuns:

Partea aia a mea romantica vrea sa creada dar partea rationala si experienta, nu, si cam au castig de cauza (chiar daca n-a fost mereu asa)

| Axys a răspuns:

Hmm inteleg de ce ai pus aceasta intrebare... da cred pentru ca eu m-am indragostit la prima vedere de un baiat si acuma am doi ani happy si avem o relatie frumoasa de dragoste :X

dar uneori nu prea poti credere pentru ca nu se stie niodata cum ti norocul sa dai pste cineva in care sa te indragostesti la prima vedere si sa se indragosteasca invers acea persoana la fel al prima vedere... daca persoana de langa tien e sincera te indragostesti... rapid
sau pote ghinion ca nusti peste ce persoane dai...

| TizZu15 a răspuns:

Da,cred.winking

| figure a răspuns:

O definitie a iubirii : "Iubesti atunci cand o/il poti lasa sa plece...".

Atunci cand intelegi cuvintele acestea, poti ajunge la iubirea adevarata. Mai ramane doar sa o gasesti si sa nu te opresti pe drum, la o varianta multumitoare...

| AnimalIHaveBecome a răspuns:

Da,insa in ziua de azi rar mai intalnesti asa ceva...

| DenisaDeniiiTpu a răspuns:

Păi da... cred că da laughing)