| AlexandraIoana1998 a întrebat:

Credeti in fantome? In casa mea se intampla ceva straniu.Se trantesc usile fara explicatie si televizorul se aprinde singur. Odata mi-a disparut telefonul si il cautasem pe birou, si efectiv IN TOATA CASA.iar cand ma intorc inapoi in dormitor la birou il vad cu husa deschisa si nimeni nu era in casa, plus de asta eu nu am frati sau surori.Nu stiu ce sa fac.Anul trecut cand a venit preotul sa sfinteasca casa, i-a zburat efectiv ioana din mana.Bineinteles preotul s-a speriat.Nu i-a acordat nici o atentie.Pana la urma a reusit sa dea cu Agheazma si casa mea "s-a linistit" pentru o vreme. Ajutati-ma e grava situatia, vreau niste sfaturi si imi pare rau ca nu am ales categoria bine dar nu am gasit ala mai potrivita pentru povestea mea.Dau funda, si exista block daca ma jigniti!

Răspuns Câştigător
| Aika十六 a răspuns:

Nu exista fantome, extraterestri sau mai stiu eu ce, sunt doar demonii care iau infatisarea lor. Cauta un preot adevarat. Daca e adevarat ce spui tu ai de aface cu demonii. Si nu fa prostia sa chemi pe cineva "specializat in paranormal". Intorarce-te la Dumnezeu si nu iti fie frica.
Pa, pa!

| AlexandraIoana1998 explică (pentru Aika十六):

Iti multumesc DIN SUFLET! SI VOI CHEMA UN PREOT...crede-ma chestia asta este adevarata si da am 13 ani dar dupa incidentul de ieri mie si frica sa dorm noaptea!

| Aika十六 a răspuns (pentru AlexandraIoana1998):

Roagate si crede-te in Dumnezeu citeste Biblia si prinde curaj. Frica vine din iad si doar vei agrava situatia. Ma voi ruga si eu pentru tine. happy

15 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Psihoză... atât tu cât şi unii care ţi-au răspuns.

| Aika十六 a răspuns (pentru Laura):

Eh si tu acum, prea multe pretentii.

| Drimmero a răspuns:

Spune-i fantomei ca,, daca e smechera sa se arate.
Glumesc, chiar nu stiu ce sa zic, cheama pe cineva specializat pe paranormal si vezi ce zice, eu unul nu prea cred in ele.

| AlexandraIoana1998 explică (pentru Drimmero):

O sa caut serios multumesc pentru sfat

| Xelon a răspuns:

Eu nu cred in fantome si chestii d-aste... Poate televizorul s-a pornit de la un scurtcircuit, cum a zis si amyleemuffly usile se pot inchide de la curent si telefonul nu ai mai stiut unde l-ai pus.

| AlexandraIoana1998 explică (pentru Xelon):

Nuuu uitete la comentariul de mai sus si iti vei da seama ca nu e curent sa se tranteasca usitle...nu e nici un scurt ircuit televizorul e nou, si telefonul...da eu nu am frati surori, si nimeni nu era cu mine in casa happy

| GreenVoid a răspuns:

Eu cred ca indicat ar fi sa ignori...cu cat ii dai mai multa atentie cu atat acea "entitate" se va baga in seama mai mult.Citeste si tu Biblia in fiecare seara si lasa preotul acum eu nu stiu ce religie esti tu sau in ce crezi dar daca acel om era cu adevarat "unsul lui D.zeu" ar fi trebuit sa simta ceva sau sa incerce macar ori el a stropit pe acolo si dus a fost.Mai mult nu zic ca ma depaseste subiectul si sa nu.mi sara in cap crestinii ca nu ma intereseaza dezbateri de genu.Bafta cu Casper.

| AlexandraIoana1998 explică (pentru GreenVoid):

Multumesc mult pentru sfat.si da o sa citesc Biblia si voi spune niste rugaciuni.si religia mea este crestin-ortodoxa.multumesc inca odata! GreenVoid

| amyleemuffly03 a răspuns:

Daca e adevarat ce spui tu, preotul ar fi trebuit sa faca ceva.....sau poate usile se trantesc de la curent, iar telefonul nu l-ai observat tu bine, sau ti l-a luat vreun membru al familiei sa caute vreo ceva pe el si dupa la dus la loc...cati ani ai?

| Xelon a răspuns (pentru amyleemuffly03):

Sorry ca ma bag, dar eu zic ca are 18 ani (:

| AlexandraIoana1998 explică (pentru amyleemuffly03):

Daaa...dar am spus la chestia aia cu telefonul ca nu am nici frati si nici surori si nimeni nu era in casa cu mine..si preotul s-a speriat atunci....si nu mai stia ce sa zica saracul laughing))Si sa stii ca in perioada asta nu deschidem geamurile pentru ca e frig afara si cand deschidem usa de afara nu are cum pentru ca stau la bloc si geamurile de pe scara sut si ele ichise la randul lor.Si am 13 ani tu?

| AlexandraIoana1998 explică (pentru Xelon):

Nuuu am 13laughing)

| Xelon a răspuns (pentru AlexandraIoana1998):

Greseala mea, m-am luat dupa nume (: