| JasonMcCann a întrebat:

Ce credeți despre Triunghiul Bermudelor? Ați avea curajul de a trece pe acolo?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prefer sa vad documentare la tv despre locul asta ciudat decat sa trec pe acolo

| Wøodenpints a răspuns:

Mi se pare o mare prostie. Am văzut nişte cercetări ştiinţifice care elucidau tot misterul. Dar un mister elucidat nu vinde, deci nu prea multă lume a aflat de ele. Toţi preferă să creadă aberaţiile alea cu fantome şi chestii de gen.

| JasonMcCann explică (pentru Wøodenpints):

Si care este ''misterul''?

| Wøodenpints a răspuns (pentru JasonMcCann):

Nu mai tin minte unde am citit articolul, dar nişte oameni în halat şi cu creierul mare care erau geologi sau ceva de gen, au găsit nişte pungi cu gaz metan în zona aceea, pe fundul apei. Şi din cauza gazului, vasele se duc la fund iar motorul avioanelor încetează să mai functioneze (ăla care se ridică deasupra apei).
Şi din cauză că descărcările mde gaz nu sunt constante, în perioada când se emană mai puţin, un vas mai mare poate trece prin zonă.

Dar e mai simplu să dai vina pe mister sau să spui că extratereştrii sunt de vină.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dacă am ocazia să merg acolo, de ce nu?

| fadnox a răspuns:

Mai bine stau cuminte acasa si-mi continui vegetatul...

| Ƨirenia a răspuns:

Mi se pare extrem de interesant. Nu cred ca as vrea sa ma aflu acolo, doar daca as sta pe undeva langa, sa privesc chestiile care cica se intampla.

| CuteCurly a răspuns:

Am auzit multe lucruri ciudate despre el, nu stiu ce sa cred, dar nu as avea curaj.

| givehelp a răspuns:

Chiar mi-ar fi frica. Dar este foarte multa informatie despre acet triunghi al Bermudelor in l.rusa. Una din ele este ca e o poarta a timpului. Acest lucru il confirmau tare multi marinari rusi. Alta idee este ca e un camp de magnetim foarte mare, dar in fine totusi aceasta ideea nu a putut da explicatie unde sunt navele maritime, daca r fi atrase la fund. Deci parerea mea e ca mai apropae e poarta intre timp.