| Cillyyyyyyyyy a întrebat:

Credeti in pactul cu diavolul? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Inca nu am intalnit diavolul si nu l-am vazut ca sa cred ca el exista. Din punctul meu de vedere, nu poti face un pact cu cineva ireal!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Diavol vine din latina =om barfitor, de multe ori facem pacte cu diavoli de astia

| T0T a răspuns:

Nu am ce argumenta în lipsa unor dovezi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Povesti. Daca vrei sa fii om nu te faci diavol. Diavolul e o entitate inventata de oamenii iresponsabili si care nu au nici o verticalitate in actiunile lor ca sa aiba pe cine muta vina.