| Andrew011 a întrebat:

Buna!. Ce parere aveti despre mitul "pactul cu diavolul"? big grin

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Din păcate nu există. Aş fi vrut să existe, să fac abuz de el.

| Holocaust a răspuns:

E o prostie.Nu cred că ar exista aşa ceva.Prefer să văd serialul("În slujba diavolului") decât să cred într-un mit cu o aşa valoare.

| sabin89 a răspuns:

Cred ca e adevarat. Mi-a spus un profesor renumit - Faust, daca ai auzit de el.

| CoquineNoire a răspuns:

Brendan Fraser a pus botul si si-a luat-o rau in freza.
deci, e teapa.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Basmeeeeeeeeee

| RetardedRacoons a răspuns:

Ce parere sa am? Exista un om aici pe site, Allcr24 e nickul sau, acesta si-a vandut sufletul diavolului si incearca sa dea un nume rau crestinilor facandu-i de **** pozand drept credincios.
Nu stiu ce i-a oferit necuratul la schimb, probabil sex anal cu virgine, dar eu zic ca nu se merita sa arzi o eternitate in iad pentru cateva clipe de placere sad

Răspuns utilizator avertizat
| CredintaInDumnezeu a răspuns:

Diavolul este plin de minciuna si duce omul spre pacat, iar pacatul duce spre moarte.
Este scris
Nu ştiţi că voi sunteţi templul lui Dumnezeu şi că Duhul lui Dumnezeu locuieşte în voi? Dacă cineva distruge templul lui Dumnezeu şi Dumnezeu îl va distruge pe el. Căci templul lui Dumnezeu, care sunteţi voi, este sfânt.