| Kida14 a întrebat:

Ce este pactul cu diavolul, cum il faci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il invoci pe satan, semnezi cu el un pact si obtii ceea ce iti doresti in schimbul sufletului tau. Faust de Goethe

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau Maestrul si Margareta de Bulgakov.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Sau si-asa!laughingnumai sa semneze

11 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Un contract de imprumut bancar. Te duci la orice banca, te asezi la coada si te va lua un aghiuta in primire.

| RAY a răspuns:

Dorinta umane deserte atata tot

| TrăieşteClipa a răspuns:

Teoria aceasta cu vandutul se bazeaza mai mult pe credinte populare.
Din moment ce dumnezeul biblic este o inventie, iti dai seama cat de reali sunt demonii.

| DryIce a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

"Din moment ce dumnezeul biblic este o inventie" stii tu sigur ca asa e? Uite stii sigur ca Pamantul e rotund si spatiul exista pentru ca ai vazut la tv? ai fost in spatiu? de ce crezi ca pamantu e rotund si nu ai vazut asta din spatiu dar in Dzeu nu crezi? interesant fiinta om... uitate pe youtube Flat Earth si vei ramane surprins ca asa e de fapt ce zic ei. vezi acolo mind fk. daca se adevereste ca spatiu nu exista atunci Dzeu exista sigur. vom vedea

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru DryIce):

M-am referit doar la cel Biblic.
A existat cu siguranta dar nu a fost zeu.
Era un tip in carne si oase, muritor Jehova asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc! je t'embrasse tres fort!

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu există așa ceva.

| Etm a răspuns:

Cel mai bun pact îl faci când faci răul, chiar dacă știi că e rău.