| *LiGht* a întrebat:

Salut, cum credeti, oare exista prietenie adevarata intre 2 fete? Argumentati-va raspunsul.Ms anticipat

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate până la concurență (serviciu, bărbați, bani, etc!).
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Bineinteles.Prietenia adevarata exista dar nu pentru toata viata.Tot ce e frumos e fragil deci nu rezista in fata furtunii. Oamenii strica tot farmecul vietii facandu-si planuri de viitor si spunand ca vor fi impreuna intotdeauna.Indiferent ca e vorba de cea mai mare iubire sau cea mai frumoasa prietenie nothing ever is bulit to leastwinking

| thealchemist a răspuns:

Eu zic ca da. argumentul meu e:de ce nu?

| MonicutZZa a răspuns:

Sigur ca exista, doar ca, la fel ca iubirea adevarata, se gaseste foarte greu. Cred ca exista pentru ca am prietene adevarate (2, cu una sunt prietena de 7 ani, iar cu cealalta de 2).

| sandy a răspuns:

Sigur că se poate. Ştii vorba aceea :dacă pui două femei într-o cameră, sunt cele mai bune prietene, dacă vine a 3-a femeie iese prăpăd.

| hax0r a răspuns:

Cred. si de fiecare data cand se intampla asa ceva ar trebui ca cineva sa aiba o camera video la`ndemana

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Asta depinde de caracterul ambelor fete, de soarta ta si de viata ta, poti sa ai o prietena pe toata viata cu care te impaci foarte bine, dar asta se intimpla mai mult la oamenii cu suflet mare, sper ca esti un om bun si te pup!

| olgutza_3910 a răspuns:

Buna, sigur exista, daca e intr-adevar adevarata niciodata nu o sa te-ti reproseze nimic, si orice ar fi nu te v-a lasa la greu niciodata, eu sincer am asa prietena si sint foarte multumita si o iubesc enorm. Iar un prieten adevarat nu e acel ce iti ia prietenul sau te minte, sau te invidiaza in fata etc.Asa ca exista prietene adevarate, trebuie sa-i daruiesti prietenia ta cu atentie caci cite odata ne mai si inselam.Succese!

| dianaBanana a răspuns:

Onutza, pentru mine prietenia exista de 13 ani, suntem de nedespartit, ne spunem totul, avem incredere, si prietenia exista, nu ne-am certat decat de 2 ori, in ytoti acesti 13 ani, daca ai vointa, poti fi prieten pana si cu dusmanul tau!

| ChRiStEN a răspuns:

Salut!
Parerea mea e ca desigur exista! Eu am o prietena ft buna si niciodata nu m-am certat, dela inceputul prieteni am spus sa nu certam de la baieti sau ceva de genu...deoarece nu merita si nu avem nici un conflict, am incredere in ea, caci ma ajutat la foarte multe!