| simplu36712541 a întrebat:

Credeti in prietenie adevarata? care a fost cea mai neplacuta intamplare cu un prieten/a care va facut sa rupeti orice relatie cu ea?

Răspuns Câştigător
| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Ei bine,în viata mea de aproape 15 ani,am avut mai multe fete pe care le-am considerat BF.As avea destul de multe de comentat.S-a dovedit stiintific faptul ca o persoana singura nu poate trai.De întâmplat,s-au întâmplat și mai multe.S-au intamplat indeajuns de multe incat pot spune tare,răspicat și cu mana pe inima ca o iubesc pe DiiD a mea.Stiu,suna a cliseu dar sunt in stare sa mor pentru ea la orice ora din zi si din noapte.Impartim totul.[Ganduri,sentimente,pareri,haine,incaltaminte.].E normal ca in urma unor legaturi cu alte persoane,intamplari sau chestii d-astea,sa ramanem cu o sforicica ce ne leaga de acele chestii.Ea m-a invatat ca e mai bine sa lupt sa uit intamplarile urate si sa le pastrez in suflet decat pe cele care in momentul in care mi le amintesc,sa imi provoace un suras dulce pe fata. Eram doua handicapate care se iubeau etern prin pădurile alea de brazi.SUPERB!Invatati sa iubiti,pretuiti si ajutati persoanele din jurul vostru pentru ca atunci cand veti avea nevoie de o mana de ajutor,veti primi cinci!Ai mai multa grija la prietenii pe care ti-i alegi si iubeste doar daca esti iubit.Sper ca ti-am fost de ajutor.Te pup! :*

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca exista prietenii adevarate. Lipsa de respect e lucrul care ma face sa rup o prietenie. Deasemenea nu imi plac oamenii cu doua fete. Cea mai neplacuta a fost ca baiatul respectiv si-a schimbat numarul de telefon si nu a mai dat niciun semn. Nu pot spune ca eram foarte buni prieteni dar ma intelegeam cu el mai bine decat cu altii. Din pacate orgoliul este cel care face multe victime. Multi nu inteleg ce inseamna egalitatea. Vor sa fie mai presus sau sa nu fie mai prejos de altii ( situatii in care devii tu mai prejos decat ei ).

| lays a răspuns:

Cred.am o prietena foarte buna.stim tot una despre cealalta.si ne ajutam mereu.am mai avut o prietena 9 ani, si m-a lasat singura in club, fara bani de taxi, fara nimic...si nu am mai vb cu ea. poate nu e asa grav, dar nu ma asteptam din partea ei.happy

| laura1223 a răspuns:

Nu pre inteleg intrebarea, dar sa nu crezi in prieteni eu am avut incredere in una si acu stie toata scoala ca-mi place de unu sad