| DorelSudoru a întrebat:

Voi credeti in prietenie adevarata?

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Bineinteles. Exista prieteni adevarati. Doar ca noi nu prea avem rabdare sa ii cautam.

| DianaScorpio a răspuns:

Ca noi credem sau nu, nu prea conteaza. Cat timp cineva nu iti va dovedi ca exista, nu vei avea cum sa crezi.

| mgtow a răspuns:

Sunt cazuri destul de rare.

| Laminin a răspuns:

Hey! Eu cred, pentru ca am parte...

| Licuriici a răspuns:

Si cel mai "adevarat" prieten se dovedeste a fi fals intr-o zi!

| Patrăţel a răspuns:

Prietenia adevarata exista, acolo undeva. nu totii o pot descoperi happy! nu te poti astepta sa ai un prieten adevarat, atata timp cat tu nu esti apropiat de el, nu vorbesti deschis cu el, nu te ataasezi de el, nu-i oferi sprijin si nu faci compromisuri pentru el, in schimb nu este bine sa faci multe lucruri pentru o anumita persoana, daca nu o cunosti aceea persoana poate sa te foloneasca si incet incet te va rani oh go on pot spune ca la acest moment am 2 prietene BUNE. ceilalti sunt doar amici pentru ca nu vad in ei increderea de care am nevoie big grin am avut mai multe prietene bune, dar cu timpul acestea si-au aratat adevarata fata, eu sunt adepta '' ce e prea mult strica '' prefer 1-2 si buni, decat multi si ''falsi'' tongue

| Claudiuu a răspuns:

Mda... iar tu ai spus-o: de ce te chinui sa intelegi nu o sa poti si sti asta

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Nu.Intr-o lume in care fiecare trage doar pentru el,cum s-ar putea sa mai existe si prietenii adevarate? Exista amintiri frumoase pe termen lung legate de o prietenie...una durabila! Dar totul se sfarseste intr-un final, nimic nu tine la infinit! Am patit-o pe propria piele, dupa o prietenie de 8 ani de zile,plin de bucurii si peripetii, totul s-a dezmembrat intr-o zi, iar de atunci totul se da dat uitarii.Deci,cum ar putea exista o prietenie adevarata?

| DعeutZa a răspuns:

Da love struck

| Analy a răspuns:

Da,eu cred.Chiar daca sunt constienta ca ma pot insela, prefer sa traiesc fiecare clipa alaturi de cei apropiati.Chiar daca acel cineva vrea doar sa isi bata joc de mine, sa ma induca in eroare trec peste.Nu permit nimanui sa ma raneasca.Prietenia adevarata se simte, o simti, o traiesti, te bucuri de ea. Prietenia falsa doare, te simti prost atunci cand esti cu "amicul/amica" deoarece nu aveti ce face, ce vorbi. Chiar daca unii oameni sunt mai rai la suflet tu trebuie sa fiim ereu bun, increzator, iubitor.Eu CRED, si voi CREDE pana la capat.Dar tu, tu crezi in prietenia adevarata?

| traficanta a răspuns:

Sincer.dupa cate am patit, nuwinking

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu prea. pana si cel mai bun prieten te va trada, te va lasa balta.

| Ineffable a răspuns:

Da.

| SummerR a răspuns:

Sincer ...NU! Exista numai interese si interese.

| 0979 a răspuns:

Da, deşi ca să ajungi să crezi în prietenie adevarată, şi să gaseşti un astfel de prieten e nevoie in primul rand ca tu să fi sigur ca poţi fi un adevarat prieten. Exista oameni care merita sa fie denumiti prieteni adevarati iar odata ce i-ai intalnit poti fi sigur ca o sa ai o relatie curate de prietenie. Daca tu consideri ca esti un om sincer, intelegator, gata sa ofere orice pentru a construi o relatie de prietenie cu cineva, fara falsitate, tradare si prefacatorie gandeste-te ca mai sunt astfel de oameni in lumea asta si ii poti intalni oricand. Eu vad lumea intr-o forma diferita, nu agreez minciuna, tradarea, rautatea si alte lucruri, si nici nu mi-as permite eu mie sa le practic, si sustin ca exista prietenie adevarata deoarece am intalinit pe cineva care gandeste si se comporta la fel ca si mine. Exista comunicare mereu, sinceritate si nu este loc niciodata pentru ura, minciuna si rautate. E nevoie sa ne bucuram unii pentru implinirile celorlalti mereu si atunci cand vei fi capabil sa traiesti fericirea celuilalt ca si cum ar fi a ta vei simti ca exista cu adevarat prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in pretenie adevarata pentru ca nu exista prieteni din punctul meu de vedere.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA!
eu nu am multi prieteni. Aproape deloc.
O am doar pe cea mai buna prietena a mea, care se numeste Madalina.
Desi ne cunoastem de 1 an, suntem colege de clasa si ne-am invatat multe una pe cealalta.
La inceput ea era pitipoanca si am reusit sa o schimb, iar acum ea imi multumeste prin toate lucrurile bune pe care le face pentru mine.
Si numai ea ma suporta asa cum sunt, caci mai gresesc.
happy nu sunt o persoana care zice din prima " Te iubesc" sau " Suntem cele mai bune prietene".
Am trecut prin multe, caci multa lume a vrut sa ne desparta si nu a reusit.
Si suntem mandre de prietenia noastra, pentru ce am realizat doar intr-un an
sunt multe de povestit
ne-am schimbat una pe cealalta
Asta numesc eu prietenie adevarata.
sa fim alaturi una de cealalta, sa nu avem secrete intre noi, suntem ca 2 surori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.

Da. Am parte de ea. O singură prietenă îmi este adevărată. Adevărul este că ne cunoaștem de când suntem mici. Dacă nu se cunoșteau mamele noastre din clasa a treia și nu erau cele mai bune prietene (până și în ziua de astăzi), nu cred că ne întâlneam vreodată și nu împărtășeam această minunată prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crezut si voi crede mereu. Din pacate (nu doar pentru mine), adevaratii prieteni se gasesc foaaaarteeee greu! Eu am patru prieteni adevarati, putini dar adevarati. Nu conteaza natura necazului sau a bucuriei, suntem mereu un ADEVARAT TPU!

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Nu, singura în care pot avea încredere sunt doar eu.
Pa, pa.

| EmonicaLaura a răspuns:

Hey! Sincer, da, cred.Exista asa ceva si prieteni adevarati desi nu multi cred. Exista dar ii descoperi foarte greu si fara sa iti dai seama. Sper ca ti ai gasit si tu un prieten bun.Pa pahappy

| SophieHoran a răspuns:

Da. dar nu am intalnit-o inca