| chilledzebra a întrebat:

Credeti in reincarnare? O.o Adica, e un subiect foarte discutat de oamenii care VOR SA PARA intelectuali, dar nu prea sunt. Trist.

41 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

VREI SA PARI intelectualaaaa?
Nu prea iese

| chilledzebra explică (pentru ToKen):

1. V-am intrebat daca credeti in asa ceva, nu vreau sa deschid un subiect despre acest lucru.
2. Nu v-am jignit, mi se pare corect ca nici dumneavoastra sa nu o faceti, iar daca aceasta intrebare va afecteaza v-as sugera sa treceti peste ea si continuati ceea ce faceati. Ozi placuta, va doresc! happy

| ToKen a răspuns (pentru chilledzebra):

Cu ce te-am jignit, tanara zebra? big grin
Nu era un raspuns serioslaughing doar voiam sa-ti inrautatesc situatia

| RAY a răspuns:

Nu, pentru ca nu are logica,cum totul a avut inceput ala primul om cum sa reuncarnat? ca toate basmele care propun a doua viata nu au pic de ratune,dorinta umana este sa traiasca vesnic de asta a inventat basme de astea,cand mori, mori si gata adio, ce sens are moartea daca nu e moarte? hai sa-i spunem viata la moarte nu? moartea e moarte e nimic, sfarsit, adio viata

| Drimmero a răspuns:

Habar nu am ce sa cred, probabil ca a existat aceasta reincarnare, eu n-am absolut nicio parere despre asa ceva!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu ce sa cred insa am avut foarte multe momente de deja-vu. E cam ciudat -_-

| Doub a răspuns:

Nu, nu cred.
Dar eu zic să ne luminezi tu.

| chilledzebra explică (pentru Doub):

Draga mea, e o prostie. Cam atat poti sa-ti spun din cate conversatii pe tema asta am auzit.

| Doub a răspuns (pentru chilledzebra):

Eu te întreb care e părerea ta, nu ce conversaţii ai auzit tu pe tema asta.

| chilledzebra explică (pentru Doub):

Pai este parerea mea, asta am dedus din tot ce am auzit ca se vorbeste.

| Doub a răspuns (pentru chilledzebra):

"e un subiect foarte discutat de oamenii care VOR SA PARA intelectuali, dar nu prea sunt."- Şi tu de ce vrei să discuţi despre subiectul ăsta?

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Tu esti o fiinta cam rea si nemiloasa, din cate am observat. Iti place sa critici pe oricine, ai vreo satisfactie in asa ceva? Glumesc cu tine, dar totusi, esti cam reasmug!

| chilledzebra explică (pentru Doub):

Ok, te-am intrebat daca crezi in asa ceva. Nu incerc sa fac un subiect din acest lucru. Scuze daca te-am suparat, chiar imi pare rau. Doar ca mi se pare prostesc si am vrut sa stiu daca vre-unul dintre voi chiar este convins ca exista cu adevarat. Sincere scuze...

| Drimmero a răspuns (pentru chilledzebra):

Ai dreptul la libera exprimare, de ce sa iti para rau? Poate tipa a glumit cu tine, este decizia ta daca ai vrut sa intrebi, ai fost si curioasa, nu trebuie sa te critice nimeni, tu ai fost doar curioasa!

| Doub a răspuns (pentru chilledzebra):

Wth.
Stai, stai, că nu m-ai supărat, loool. laughing
Doar că nu înţelesesem care e faza cu "de oamenii care VOR SA PARA intelectuali, dar nu prea sunt", având în vedere că subiectul ăsta e total ambiguu şi fiecare poate avea un mod diferit de a vedea lururile.
Jesus, aşa fioroasă par? laughing

| chilledzebra explică (pentru Drimmero):

M-am gandit ca poate am deranjat-o cu ceva, de aceea mi-am cerut scuze si multumesc mult pentru intelegere, Supremo! happy

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Supremo, nu am criticat-o.
Vai de capul meu, sunt rea şi nemiloasă, pffui. laughing))

| Drimmero a răspuns (pentru chilledzebra):

Cu placere, nu face nimic, nu ai de ce sa-mi multumesti! Nu cred ca deranjezi o persoana doar daca esti curios pe ceva anume!

| chilledzebra explică (pentru Doub):

laughing Doar putin de tot. Insa eu ma refeream la acei oameni de clasa superioara care incearca sa dezbata subiecte filologice, dar asta doar cand se simt in centrul atentiei si comenteaza in ciuda faptului ca nu se pricep catusi de putin in acest domeniu.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Am inteles ca n-ai criticat-o, eu ii explicam ca nu trebuie sa-si ceara scuze gratuit, nu a gresit cu nimic pana la urma, asta era si ideea. Esti rea si nemiloasa, bwuahahah!

| Doub a răspuns (pentru chilledzebra):

Off, Doamne, atunci ar fi cazul eu să-mi cer scuze, deci da, scuze. Nu sunt chiar aşa diabolică cum pare, să ştii.laughing

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Da, sunt un monstru, huuuue. laughing

| chilledzebra explică (pentru Doub):

laughing Bine de stiut. Scuze acceptate. A fost o discutie ciudata. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Monstru cu chip de inger, nu? Cam asa arata omul, monstru cu chip de ''inger''!

| Doub a răspuns (pentru chilledzebra):

Yeep.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ştiu cum arată omul sau ce chip are, dar eu sunt minunată. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Perfectiunea suprema zace in tine? rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Fck, nici eu nu aş fi putut spune mai bine. laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Ce bine te-am educat

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Este bine de stiut, impozitez mai bine replica asta, sa nu care cumva sa fie furata!

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Dap, în cele mai frumoase vise ale tale.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Aşa să faci, e ingenioasă.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Feed my ego, pls

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Mai târziu un pic.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Data viitoare când mai vrei să te spânzuri nu te mai ajut. Să văd dacă te reîncarnezi

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

O să te bântui.

| Dariusuu a răspuns:

Mai mult cred in reincarnare decat in povestea cu IADUL SI RAIUL.

Tu ce parere ai?

| Idkidk a răspuns:

Nu cred!

| Daniellllll1 a răspuns:

Da,sper sa revin odata inapoi si sa am o alta sansa

| Dugalle a răspuns:

" Adica, e un subiect foarte discutat de oamenii care VOR SA PARA intelectuali, dar nu prea sunt. "

Pentru ca intelectualii discuta chestii serioase nu povesti si alte prostii.

Răspuns utilizator avertizat