| night_crawler a întrebat:

Credeti in superstiti? care ar fi alea thinking

Răspuns Câştigător
| broscutsaaa a răspuns:

Mmm. eu o cred pe aia "ti se zbate ochiul vezi o persoana"
Daca iti inchini ochiul persoana iti e placuta, daca nu, nu te bucuri de vederea acelei persoane. happy

Si chestia cu "marti 13" eu n`o cred.
Eu in ziua de marti, 13. am luat un 10 la romana, unul la engleza si unul la franceza.
Deci. ramasesem uimitahee hee

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Superstitiile sunt doar vorbe. Ele sunt folosite de cele mai multe ori pentru a crea temeri. Temerile sunt folosite pentru a manipula pe unii si ai face mai vulnerabili.

| Bacemi a răspuns:

Superstitiile sunt doar vorbe. Ele sunt folosite de cele mai multe ori pentru a crea temeri. Temerile sunt folosite pentru a manipula pe unii si a-i face mai vulnerabili.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred in superstitii si nici nu am crezut vreodata.

| bluesky a răspuns:

Rontzy, de ce zici ca un copil de la tara? ai ceva cu aceste persoane? crezi ca tu, daca esti la oras esti mai breaza decat cei de la tara? Nici nu am cuvinte...nu pot intelege discriminarile astea...

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca cred. Stiu ca nu e bine ce fac... dar uneori chiar nu pot sa nu observ ca maine e marti 13, pentru ca intr-adevar la mine numarul 13 a avut un efect devastator. Si nu a existat nici o exceptie...de aceea incerc sa nu ma mai gandesc ca va veni inca o zi de 13 si incerc sa privesc totul cu optimism, dar in zadar, pentru ca tot patesc eu ceva in ziua respectivalaughing.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nu cred in ele pentru ca crezand in ele iti faci thu viata cu mana tawinking.

| DonGiovanni a răspuns:

Nu, sunt doar vorbe...

| Aurelia a răspuns:

Nu cred in asa ceva, nu are niciun sens sa crezi in ceva incert, in simple vorbe transmise de la unul la altul...si chiar daca ti s-a dovedit o data o superstitie, a fost o simpla coincidenta, asta nu inseamna ca de acum este o regula!

| pisoias29 a răspuns:

Eu cred in acea care zice ca vineri, 13 e zi cu ghinion...si chiar a fost vineri, 13 noiembrie una dintre cele mai urate zile din viata mea

| Lora_6439 a răspuns:

Chiar asta discutam intr-o zi cu fratele meu. Nu exista asa ceva. Sa luam un exemplu... sa nu porti ciorapii pe dos. Pai sa zicem ca intr-o zi, un copil de la tara si-a luat ciorapii pe dos si peste zi i s-a intamplat ceva rau. Si atunci a venit bunica-sa si a zis: "vezi mamaie, daca ti-ai luat ciorapii pe dos?". Eu asa cred ca e cu superstitiile astea. Asa s-au inventat.

| Lora_6439 a răspuns:

Bluesky, n-am avut nici cel mai mic gand de a face o discriminare. am zis de copilul de la tara pentru ca in general oamenii de acolo sunt mai superstitiosi si cred in tot felul de semne. In special batranii. N-am nimic cu cei de la tara, plus ca acolo am trait si eu 3 ani.

| benetton a răspuns:

In general nu cred, nsa am una zdravana:varsarea piperului pe masa aduce certuri mari in familei. pot sa va zic ca pentru mine, e ff adevarata. din pacatetongue

| iris_7882 a răspuns:

Nu prea cred in superstitii, sunt doar vorbe, dar faza cu piperul si mie mi s-a intamplat sa vars si...ne-am c-am certat dar a trecut.Depinde cred de fiecare om!

| razadeluna a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Night.coboara la lumina zilei cu picioarele pe pamant.lasa fantasmele.sant jocuri ale mintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cred pe cea cu data de 13 ca e ghinion si pe cea cu zbaterea ochiului in rest nimictongue

| DeEuTzZzA a răspuns:

Eu nu cred in superstitii...intr-o zi mi-a trecut o pisica neagra prin fata dar ziua aceea a fost chiar norocoasa