| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in superstiti?

19 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu cred in superstitii, multe dintre acestea mi se par fara sens, dar imi place sa citesc despre diferite superstitii, traditii si obiceiuri din diverse colturi ale lumii.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pluralul e cu doi de i superstitii, si da cred in cateva, in altele cred fix pe dos, de exemplu daca imi taie o pisica neagra calea am noroc, si asta e dovedita in timp, fiecare interpreteaza unele semne intr-un anumit fel, si unora chiar li se adeveresc semnele. Ies de ex din casa numai cu piciorul drept primul care paseste peste prag, la fel si cand intru, nu stiu, diverse.

| Ryukulwf a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Mersii,nu am realizat ca am scris cu un i.

| William a răspuns:

Superstitiile sunt niste minciuni.

| Ryukulwf a răspuns (pentru William):

Hmmmm,zici tu, cineva mi-a zis ca exista o superstitie ca daca zici la 12 noaptea cu 2 lumanari cu lumina stinsa in baie in oglinda o sa apara dracu, am incercat si chiar este pe bune.Nu am pus acest raspuns pentru a va speria sau ceva de genul, dar chiar este serios, si dupa am mers la biserica happy.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Ryukulwf):

Si ce ti-a zis dracu'?

| William a răspuns (pentru Ryukulwf):

Nu stiu daca e adevarat ce ai spus, dar daca este, acela este un ritual nu o superstitie.

| Ryukulwf a răspuns (pentru William):

Crede-ma este adevarat tongue

| Ryukulwf a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Iti dai seama ca nu vorbeam cu el sau ceva rolling on the floor, dar eram panicat si de cate ori mergeam pe langa o oglinda il vedeam pe el...

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Ryukulwf):

Pare legit laughing

| sappy a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic decat iti fac rau!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu cred în superstiţi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mnuu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dar imi place sa cred ca cele bune sunt adevarate.

| Lαrisα a răspuns:

Nu.

| piratuu a răspuns:

Nu cred in superstitii.

| ℓανιηια a răspuns:

Nu. Mai ales superstitia aia de babe ca cica daca vine un animal langa mort el/ea devine strigoi.