| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in vrajitoare bune? Dar in cele rele?
Funda pentru un raspuns inteligent.

22 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred nici in una nici in alta

| thealchemist a răspuns:

Credeam ca sunt doar raspunsuri corecte, nu "inteligente".
deci, da, cred ca exista vrajitoare, atit bune cit si rele.

| LolaLollita a răspuns:

Vrei un raspuns inteligent? Nu exista, nu te mai minti cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,chiar exista! Noi suntem vrajitoare bune atunci cand ajutam un om, ii dam un sfat et.Dar suntem vrajitoare rele atunci cand vorbim urat despre unii oameni, cand ne certam cu prietenii, cand radem de cineva care este intr-o situatie penibila, etc. Funda?

| Satango a răspuns:

Puteti sa imi spuneti si un caz ``ciudat`` din viata voastra.

| beastboy84 a răspuns:

Mie mi-a dat o data teapa Harry Potter... si nu mai am incredere nici in aia rai nici in aia buni. daca il vezi sa-i spui ca l-am cautat angryangryangryX

| Satango a răspuns (pentru beastboy84):

Faci misto? 0_o

| beastboy84 a răspuns (pentru Satango):

Nu pe bune daca il vezi sa ii zici ca am intrebat de el straight face

| Satango a răspuns (pentru beastboy84):

Cara-te baietel! oh go on

| beastboy84 a răspuns (pentru Satango):

Da draguta... eu am 17 ani da dracu nu intreb pe TPU daca exista vrajitoare s-a terminat seria harry potter iubirestraight face

| Satango a răspuns (pentru beastboy84):

Uite draga... eu postez ce intrebare vreau si ce ma intereseaza, nu oblig pe nimeni sa ma ajute. Daca nu ai un raspuns mai bine nu raspunde degeaba cu o ``chestie`` tampita. Eu stiu de ce am pus aceasta intrebare si e ceva serios. Deci scuteste-ma. O zi frumoasa! happy

| beastboy84 a răspuns (pentru Satango):

Mersi al fel. dar. sa nu uiti daca il vezi pe Harry. ca imi e dator cu o acadeabig grinbig grinbig grin

| LolaLollita a răspuns (pentru beastboy84):

Iti cumpar eu o acadea, lasa fata in pacelaughing

| beastboy84 a răspuns (pentru LolaLollita):

Yeeee. da vreau chupa chups. si nu imi zice ca am pretentii. daca nu ia-mi caramelelaughing

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Nu există vrăjitoare rele sau bune, există peersoane caqre au în har și care pot face lucruri supranaturale, așa se zice. Succes!

| Satango a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

Nu e frumos sa copiezi raspunsul altuia. (Alexaaandraaa)!

| Alexaaandraaa a răspuns:

Nu există vrăjitoare rele sau bune, există peersoane caqre au în har și care pot face lucruri supranaturale, așa se zice. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| psawyer a răspuns:

Vrajitoare bune nu exista laughing La ce te referi tu, alea putem sa le spunem zane, dar nu vrajiotoare bune.
Nu imi place sa cred in asa ceva, dar au existat din cele mai vechi timpuri oh go on

| RaluLoveM3 a răspuns:

Nu mai crede ce vezi in filme. vrajitoare ca in basme nu exista... exista doar femei care au niste buruieni le dau foc si chestii si faza cu animalele cusute sau nu stiu ce.happy porcarii...asa ca pune-ti logica la contributiewinking

| Bbyah a răspuns:

Nu exista, sunt doar facaturi.

| Cojocaru_Vlad_1990 a răspuns:

Nu exista vrajitoare.Cand a venit hristos pe pamant a zis : "Nu credeti in vrajitoare sau zodii sau superstitii"
Ele vreau doar bani. Sune doar ce vrei tu sa auzi si iti da pe mii de euro un talisman (ca cica alunga ghinionul). Funda?

| Satango a răspuns (pentru Cojocaru_Vlad_1990):

Funda? De ce vorbesti in numele Domnului Iisus Hristos daca nu e adevarat?
Intr-adevar Iisus Hristos a zis sa nu credem in ele. Dar asta nu inseamna ca nu exista. Chiar si Sf.Ap. David n-e vorbeste despre vrajitoare. Eu am vrut sa aflu parerea voastra daca exista sau nu sau daca vi s-a intamplat ceva de genu ``ciudat``. Mersi oricum.