| ChicaIdiota a întrebat:

Ce credeti despre vrajitoare?

22 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Nu sant sigur dar presupun din punctul meu de vedere primi oameni de stiinta

| thealchemist a răspuns:

Care dintre ele?

| AlexAleex a răspuns:

Nu exista happy

| OnnyMady a răspuns:

Alea din desene sau mama omida si prosti din astea?

| ChicaIdiota explică (pentru OnnyMady):

Eu zic de acelea care practicau magia alba si neagra

| OnnyMady a răspuns:

Ba voi vorbiti serios? Pana acum nu am mai auzit de asa ceva cu vrajitoarele, hmm.ia sa dau un search pe netbig grin

| Exilee a răspuns:

Fereste-te de oameni ce practica vrajitoria, cititul in stele, cititul in palma, cei ce invoca mortii (duhurile rele), decantatori, ghicitorideoarece lucreaza cu puteri demonice.

| ChicaIdiota explică (pentru Exilee):

Pai am citit intr-o carte ca practicarea magiei este un lucru in care "cheama" in ajutor cele patru elemente:apa, foc, pamant si aer.Deci... nu cred ca ar fi ceva rau.

| thealchemist a răspuns (pentru ChicaIdiota):

Aia a magie elementala (http://www.angelfire.com/la/redwitch1/elements.html), vrajitoria este altceva.

| ElenaSA a răspuns:

De vrajitoarele bune din povesti numai de bine, de cele rele din viata reala sa te feresti.Te trezesti urgent fara bani.

| Grimmjow69 a răspuns:

Nu cred in ele!
Poate daca vad vreo una!laughing

| kiv1990 a răspuns:

Cred ca tot ce fac este real
odata am avut ocazia sa discut cu una foarte puternica care renuntase la ceea ce facea. ei si imi spunea cum vrajea, pai ma apucau fiorii

si o persoana care o cunostea mi-a zis ca in cearta cu o vecina(vrajitoarea ) i-a zis o sa mori peste 3 zile si vecina ei a murit

| luniii a răspuns:

Toate desenele animate cred ca sunt inspirate din viata realalaughingDeci da, cred ca exista(din pacate am avut ocazia sa cunosc asa ceva).

| ToffyNR1 a răspuns:

Exista vrajitoare indiferent ca practica magie neagra sau alba.
Din pacate am avut ocazia sa vad una in realitate cand venam pe strada cu bunica mea de la o matusa, am trecut pe un pod, sub care o femeie nud, cu un foc aprins nu stiu ce facea pentru ca nu imi dadeam seama ce voia sa faca.Problema a fost ca doua zi un camion a agatat cablurile de inalta tensiune care erau deasupra podului, iar soferul nu stiu cum de a avut zile pentru ca toti s-au mirat cum de nu a murit.Asa ca daca vezi ceva straniu nu neaparat o vrajitoare, o rugaciune ajuta cu adevarat!

| Sisitta a răspuns:

Iti eu ca e real ce spun unele. am fost odata cu o cunostinta de amea la o vrajitoare si ea i-a zis ca in curind o sa moara ..si peste un an jumate a murit intr-un accident cu prietenul sau

| Floricikpurpurie a răspuns:

Daca iti citeste in cafea sau in carti nu inseamna neaparat ca e vrajitoare!
Vrajitoare se numeste cea care face farmece sau dezleaga cununii am dat un exemplu!
Si mie mi s-a citit in cafea.
Si hai sa iti zic ceva eu stiu sa citesc in palma dar asta nu inseamna ca sunt vrajitoare laughing

| ChicaIdiota explică (pentru Floricikpurpurie):

Eu stiu in cafea si am doar 13 ani. happy

| Ghost13 a răspuns:

Personaje fictive.

| ChicaIdiota explică:

Am o prietena care citea in cafea si in carti si i am spus ca vreau si eu.Si mi a zis ca sa nu fac asta ca afli prea multe.Cum adica?

| ChicaIdiota explică:

Dar este ceva daca practici magia?

| hummmer a răspuns (pentru ChicaIdiota):

Eşti arsă pe rug.

| ButterflyAlina a răspuns:

What? Wizards? Nu, desigur ca nu CRED...