| Leptosome a întrebat:

Cu ce fel de persoane v-ati simti mai bine:
-calme, tacute si calculate sau aeriene, distrate si glumete? funda raspunsului cu cele mai multe argumente

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Calme si tacute, dar nu tot timpul. Imi place sa discut cu cineva, insa pe anumite teme, nu prea imi place "small-talk-ul" si conversatia de umplutura. Cu atat mai mult, nu suport persoanele care nu se opresc din vorbit despre lucruri cu care eu nu am nicio treaba si care, de fapt, nu au nicio importanta (de exemplu, persoane care fac o tragedie fiindca nu le sta parul bine sau alte penibilitati de felul acesta). Am intalnit persoane care, intr-o discutie, ele vorbesc 90%, fara sa le pese daca le mai asculti sau nu, daca te intereseaza ceea ce spun sau daca tu ai ceva de zis. De obicei, genul asta de oameni vorbeste peste tine atunci cand incerci sa spui si tu ceva.
Uneori imi place sa rad cu o persoana, sa glumim si asa mai departe, insa nu imi plac nici persoanele care gasesc motiv de ras din orice, chiar daca in realitate nu este nimic amuzant. Ar mai fi multe de zis, insa ma opresc aici.

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Amuzante,cu bun simt, sincere si vorbaretelove struck

| Hevnoraak a răspuns:

Calme,calculate şi glumeţe, pentru că cu aerieni mă întâlnesc la tot pasul şi deja mi s-a acrit de ei, prefer să port o discuţie decentă. Decât să îl aud pe ala aerian că se zbate pentru nimic.

| Lynna a răspuns:

Mie imi plac persoanele care ma fac sa rad, care ma ajuta sa am mereu zambetul pe buze si la randul meu imi place sa ii fac pe altii sa zambeasca. Dar imi plac si persoanele cu care pot sa am o discutie serioasa atunci cand am nevoie.
Viata e prea scurta si trebuie sa zambesti mereu.

| violetajustme a răspuns:

Viata e scurta de ce ar trebui sa tac? o persoana calma de ce sa ma enervez aiurea, sa fie calculata sa se gandeasca de 2 ori inainte sa faca un lucru pentru a nu-l regreta dupa dar in primul rand as vrea o persoana glumeata mereu cu zambetul pe buze pentru a ma face sa uit de problemele care in ziua de azi nu ne mai dau pace

| anameoow a răspuns:

Aeriene,distrate si glumete claaar! Daca stai cu o calugarita tacuta, calma etc.e ca si cum ai sta singuroh go on.Cel putin eu, care sunt adolescenta vreau sa ma distez nu sa stau la discutii intelectualelaughing. Totusi, nici persoanele aeriene nu sunt mereu ok. uneori daca vrei sa porti o discutie serioasa ei o sa o ia ca pe o gluma.Dar totusi, cel mai potrivit ar fi o combinatie intre cele 2 variante.Dar, dupa parerea mea mai mult spre a 2-a happy