| TwEEty_9286 a întrebat:

Cui ii plac manelele si explicati de ce pentru ca eu le urasc si as vrea sa stiu dc unor persoane chiar le plac manelele?[nu ma iau de persoanele care ask manele deoarece fiecare are gusturile lui]deci dc? fundha! restul vot

Răspuns Câştigător
| spyware a răspuns:

Aici eu consider ca e totul o problema cu prejudecatile, mintea noastra este plina de prejudecati " cu ala nu vorbesc pentru ca e urat " " aia nu ascult ca e manea " e tot una, trebuie sa vezi sub genul muzical, sa recunosti ca un lucru frumos este frumos indiferent de gen, eu ascult rock spre exemplu, dar sincer imi plac si manelele ( unele ) nu sunt de acord cu stilul de viata promovat de manele, nici cu modul de gandire, nu sunt. Dar repet, consider ca orice este frumos merita ascultat, chit ca este manea, rock, house, rap, tiganeasca, populara. Este un proverb " Ce e frumos si la Dumnezeu ii place". Sper sa te fi pus pe ganduri vorbele mele.

3 răspunsuri:
| lucian a răspuns:

Nu le suport

| regina a răspuns:

Pai fiecare persoana cu gusturile ei cum ai spus si tuhappy
Uni le-au invatat de la parinti sau anturajhappyAi observat ca sunt copiii de la sate care asculta muzica populare si sunt imbracati in costume specifice alti sunt copii de "oameni mai mari" si asculta muzica clasica, opera.Adolescentii din orase care frecventeaza cluburile si asculta house, rap si hip-hop.Si aceste persoane care asculta de mici manele sau la petreceri deoarece trebuie sa recunoastem ca se danseaza mai bine pe manele sau muzica populara dupa cateva paharelaughing
Suntem destul de diferiti si asta este foarte bine happy
Te pupickiss

| Чернобыль a răspuns:

Si eu urasc manelele si chiar de moarte.