| anonim_4396 a întrebat:

Cui ii place viata. cam cat. ce va place la ia. ce ati adauga. vo muri toti? suntem trasi la indigo? vorba buna castiga? cat oare suferim! bani adug fericirea. Dc suntem lasati singuri pe pamant 9Sa ne avem unu pe altu?) o. o. o. o. oooooo. o /\/\0@R|#@

1 răspuns:
| Ceapone66 a răspuns:

Mie imi place viata, foarte mult si stii de ce? Pentru ca existi tu si eu si ceilalti si da, ne avem unii pe altii si asta ne poate face fericiti. Toti vom muri intr-o zi dar pana acolo ne putem bucura de ce ne este oferit. Suntem diferiti si totusi la fel iar in dificultate putem functiona ca un tot. Banii aduc fericirea dar nu o intretin. Iti propun ceva: In prima zi insorita, fara vant du-te in parc si priveste cerul si natura care te inconjoara. O sa vezi cat de placut e faptul ca traiesti. Lucruri simple pot crea stari de fericire. Se mai zice si ca fericirea vine in portii mici asa ca profita. big grin