| vulpitaa18 a întrebat:

Cum a fost prima voastra zi de liceu(clasa a 9-a)?

Răspuns Câştigător
| Stella180 a răspuns:

O sa iti spun indetaliat. A fost anul trecut, eu am mers cu trenul pana in orasul in care am liceul, iar festivitatea incepea la 9, dar eu eram in oras del la 7 jumate. Am mers la un suc cu niste colege pe care le-am avut si in generala, iar dupa am mers cu ele pana in parc sa cunoastem doua colege noi. Acolo am avut toate o dilema daca sa ii luam sau nu la diriga flori, eu nu am vrut, dar cand le-am vazut si pe ele ca cumpara, am cumparat si eu. Dupa care am mers la liceu si ne-am dus in clasa in care am inteles noi ca trebuie sa ne adunam. Dupa care am facut cunostinta cu niste colegi, dupa care am mers in oras cu o colega si un coleg nou sa rezolve ea ceva. Iar cand ne-am intors am mers in careu, acolo toata clasa nu stia unde trebuie sa stam, pentru ca inca nu a venit diriga. Festivitatea a trecut destul de repede si am plecat in clasa unde am intalnit-o pe diriga, i-am dat flori, ne-am prezentat (toti eram in camasa, iar unii aveau deja uniforma primita de la elevi mai mari) si ne-a rugat diriga sa ii zicem de ce am ales acest profil si daca vrem sa ne transferam, sau daca asta a fost prima optiune, ne-a intrebat si ce vrem sa facem mai departe, ne-a dat orarul si ne-a spus care sunt regulile si cand sa aducem manualele. Dupa festivitate o parte destul de mica din clasa am iesit sa mancam ceva si sa ne cunoastem. A fost o zi super intensa si interesanta, toti sunt foarte draguti, si stai linistita ca majoritatea suntem preocupati sa ne facem o impresie buna si nu sa ii analizam prea mult pe ceilalti.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nimic nu seamnănă cu ce va fi luni!

| vulpitaa18 explică (pentru sierra1):

Stiu.Intrebam doar din curiozitate ca sa am o idee cu ce se intampla in prima zi.

| sierra1 a răspuns (pentru vulpitaa18):

N-ai ințeles, așa cum va fi luni, n-a fost niciodată!

| vulpitaa18 explică (pentru sierra1):

Ce sa nu inteleg?laughingStiu cum va fi luni si in ce conditii se va desfasura tot.

| sierra1 a răspuns (pentru vulpitaa18):

Fiecare scoală decide dar
- fără festivități
- fără părinți
- cu mască

| Grinti a răspuns:

A trecut multicel, dar din ce mi amintesc m-am legat de colegii pe care ii știam din generala și ii priveam cu suspiciune pe restul pana am început sa interacționez cu unu altul. Orice ai face nu te retrage, implica te și daca vezi un grup, baga te acolo saluta și prezinta te.