| Ros3Blu3 a întrebat:

Cum a fost prima zi de liceu la voi? cum ati facut cunostiinta cu noi colegi?:-s Cum v'ati inteles cu ei :-s? Mie sincer mi'e frica de prima zi de liceu, cum o sa fie, cine o sa fie, daca o sa ma inteleg cu noi colegi, mai ales ca am doar cateva fete in clasa restul de vreo 20 si ceva sunt numai baietisad Helllpbig grin Mentionez ca sunt in Cerchez [mecanicacrying]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima mea zi... aveam emotii nu stiam daca sa ma duc cu mama sau nulaughing pana la urma m-am decis sa ma duc cu prietena mea cea mai buna care e in acelasi liceu dar la alta cls.am fost acolo in uniforme, eleve modellaughing si ne-a picat fata cand am vazut ce fuste scurte si blugi taiati aveau fetele mai mari.ne-am pus frumusel pe o banca si vorbeam pana cand am auzit pe cineva strigand 9A.am fost cu ea si ea si-a gasiit o colega.eu ramasesem singurica.pe acolo printre sute de copii mi-am gasit clasa.eram timida.ma uitam in stanga si in dreapta cu frica. a venit dirigu' si ne-a grupat. apoi am intrat in careu.eram printre necunoscuti.nu-mi venea sa cred ca ei vor fi viitoarea mea clasa.pareau straini, extraterestriilaughingam stat langa o fata si am intrat in careu. cei mari tineau flori in sus ca un fel de "pod" si ne dadeau cu ele in cap cand treceam.am ajuns in careu si era tare o melodie de genu "mac mac mac bobocul e pe lac"laughing fapt care m-a amuzat enorm.ne-am asezat intr-un loc si asa au facut topate clasele. s-a facut liniste si a inceput ingrozitorul doiscurs al directei.citez:"noi nu avem nevoi e de elevi prosti daca nu va integrati sunteti poftiti sa va transferati in alt liceu, aici trebuie sa aveti spiritul kretzulescean" laughing mi-am zis kretzulescu e puscariee! apoi am fost in clase.stau la 4crying mi-am zis o sa mooor 4 ani urcand atat! m-am asezat cu prima fata pe care am vazut-o libera in banca. dirigu' care e un om deosebit ne-a incurajat si am facut un mic joc.ficare copil a mers in fata si a vorbit despre el. ceilalti ii puteau pune intrebari. a fost placut. dar noi eram mega timizi si criminal de tacuti. dirigu' a zis ca suntem plictisitorilaughing. apoi ne-am primit tona de manuale si mi-am rupt umaru' carandu-le pana acasa.ma simteam ciudat.nu-mi palcea.credeam ca o sa stau retrasa si inchisa in mine fara nici un prieten. apoi au inceput cursurile.in fiecare zi cunoasteam profesori, incepeam sa ne imprietenim; am inceput sa ii cunosc pe fiecare; iar acum, am 2 prietene bune in clasa si cateva amintiri chiar palcute! nu pot spune ca a fost anul perfect poate nici pe departe dar nu am nici un motiv sa nu vreau sa aud de liceu.au fost si faze jenante gen:merg pe hol si unu aratand cu degetu' spre mine ca si cum as fii un hamster spune "boboacaa!laughing)" a fost straniu.am ramas "aa... dathinking"acum as vrea sa repet prima zi.as fii mai atenta de cum erau atunci colegii.acum ii cunosc, si nu sunt nicicum atat de tari pe cat se dadeau eilaughing sau pampalai care la inceput nici nu vorbeau acum se dau mari importantilaughingnu suntem o clasa unita, ne certam si avem momente cand zbieram unii la altii de ai murii de ras, suntem prefacuti si vorbim de rau pe colegul/colega. dar suntem noi! e clasa mea! si daca l-as vedea pe unul din ei pe strada as striga dupa el "heeey! ce faci?happy"de abia astept a 10-ahappysa vad si eu bobocei micuti; muhahaha laughingglumeam. o sa iti palca.se spune ca anii de liceu sunt cei mai frumosi; o sa te obisnuiestoi si chiar o sa te atasezi de ei.nu fii timida, mai incolo iti va parea rau.acum nuz ic sa impingi in stanga si in dreapta dar fa-ti prieteni, nu ezita sa iesi in curte si vorbeste mult! vei fi privita ca o persoana prietenoasa si se vor atasa multi de tine.promit sa iti placa! asta doar daca vrei u, trebuie sa le dai o sansa.:*:*:* multa bafta

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma asteptam sa fie aiurea si supriza a fost ca a fost mai aiurea decat ma asteptasem initial.Cand l-am vazut pe giganticul profesor cu mustanta am avut un gol in stomac.Ploua cum nu mai vazusem de mult afara, asa ca mai mult de "Bine ati venit la Colegiul X" n-am auzit.Am facut cunostinta cu toti colegii si nu am retinut niciun nume. A doua zi am primit lucrare la matematica, miercuri la chimie, joi la fizica si vineri la biologie.In prima saptamana de liceu.Cum sa nu iti pice inima pe jos de emotie cand iti amintesti de asa ceva?oh go on

| Lora a răspuns:

Nu-i nimic uneori te intelegi mai bine cu un baiat decat cu o fata, daca stii sa te integrez in grup totul va fi bine la urma urmei toti suntem oameni si nu traim in jungla ai incredere ca va fi bine!

| osram a răspuns:

Prima zi de liceu? hhhh. o fost destul de nasol, nu ne-am prea inteles intre noi si o iesit urat. din prima zi de scoala clasa noastra s-a impartit in 3 grupe. 2 grupe ne-am batut intre noi si o grupa s-o uitat.ase ii si acum in al 4-lea an de liceu si o sa fie mereu.chiar imi pare rau ca nu putem fii o clasa unita dar.fiecare cu caracterul lui. poate la voi o sa fie bine.nu lasa de la tine deloc, altfel o sa creada ca esti morcovist si-o s-o iei peste ochi pana la 19 anibig grin