| anonim_4396 a întrebat:

Cum a fost prima zi de liceu?
Trec a 9`a si am emotii foarte mari!

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

A fost o zi obisnuita si totodata plina de emotii.Cunosteam putine persoane si m-am simtit cam incomod cind am realizat ca majoritatea celorlalti colegi se cunoasteau deja.Mi-a fost un pic mai greu la inceput dar m-am acomodat pe parcurs.La sfarsitul primului an de liceu ne comportam unii cu altii de parca ne cunosteam de-o viata. Daca imi permiti, iti voi da cateva sfaturi:fii naturala, nu incerca sa pari ceea ce nu esti.Nu te imbraca diferit pentru a atrage atentia cuiva.Fii prietenoasa, sociabila si vei vedea ca colegii tai vor aprecia asta.Cind au nevoie de ajutor, ajuta-i, iar cind tu ai nevoie de ajutor nu ezita sa-i rogi sa ti-l ofere.

Succes!

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

De obicei sunt o persoana prietenoasa si amuzanta...dar la inceput sunt cam timida!
Mai depinde si de grup... daca ma pot obisnui cu persoanele!

| Piㄨㄨy a răspuns:

Foarte tare:X:X

gimnaziul il facusem la acelasi liceu, aveam aceeasi clasa si aceeasi diriginta:X.si inca 5 colege din 5-8 din care cu 2 faceam un grup in ultimile 2 banci ale clasei si radeam la ore de n`aveam aerlaughing (mai ales cu colega mea de bancarolling on the floor ) asa ca si intr`a 9a ne-am pus la fel. Si intram noi in clasa(eu cu colega mea de banca), era toata clasa si incepem sa radem si sa glumim cu noii colegi si sale spunem de profi si sa facem caterinca de s`a dus orice urma de timiditate. incepand cu prima zi in care am avut de facut teme, noi binenteles ca ne-am apucat sa le copiem unii de la altiirolling on the floor. Sa nu mai vorbim de primele lucrarirolling on the floor)))... vorbeam de n`aveam treaba...toata lumea cu toata lumealaughing). Suntem un colectiv foarte unit si pot sa spun ca am avut noroc de niste colegi asa buni; mi-am castigat foartemulti prieteni printre ei:*.

Succes in prima zi bobocel si tine minte: cu timiditatea nu rezolvi nimic!:*
Si inca un sfat din experienta mea...clasa a 9a este cea mai grea.mai ales primul semestru asa ca eu te sfatuiesc sa inveti bine ca profii sa isi faca o parere buna despre tine:*

Succes!:*:*:*
Funda?:X

| Derye a răspuns:

La inceput se fac bisericute, dar pana la urma se separa si o sa fiti mai ok.
Trebuie doar sa te identifici, primele impresii sunt mereu cele mai importante, dar nu neaparat.
Emotiile sunt irelevante, ai emotii cand cunosti oameni noi? Esti timid/a?

| BoBBy a răspuns:

E nasol
te pune sa aduni gunoaiele din clase si sa lingi pe jos happy
glumlaughing

e dragut, ii cunosti pe colegi, iti faci prieteni, se fac bisericutze...