| love_cat a întrebat:

Cum aflii daca un baiat te place? Cum ii dai de inteles ca-l placi? Daca e mai mare ca tine cum il faci sa te observe?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Am mai raspuns la aceasta intrebare, ma repet. Exista o arta a dragostei, latinii ii spuneau Ars Amandi ( ars=arta; amandi=dragoste). Ca orice arta, presupune multa invatatura, efort si mai ales talent.De aceea se spune ca-ti trebuie timp pana ajungi la perfectiune in dragoste. Tu esti la inceput si e foarte greu de spus.In general, cel care iubeste, trimite semnale, iar daca persoana vizata le accepta(ea esta ca un radar), e foarte bine.Ca semnale de inceput, sunt privirile, cuvintele, sfiala, inrosirea obrajilor. daca banuiesti ca cineva te place si. l placi si tu, trimiti si tu semnale. Pe scurt, te imbraci ingrijit(nu prea strident), te ingrijesti mai mult(nu prea strident), vorbesti mai temperat, mai frumos, arati interes fata de ce spune sau face, etc. Daca simti ca s-a creat o punte de legatura intre voi, poti sa-l abordezi cu intrebari de genul: e grea clasa a XI-a, ca mie mi-e cam frica, mi se pare ca nu o sa ma descurc la mate'. Daca ti-as cere ajutorul, mi l-ai acorda? In nici un caz nu-i spui direct, stii miine trebuie sa ma duc urgent la discoteca, ma poti insoti? Etc, etc.etc.

2 răspunsuri:
| Parisblue a răspuns:

Buna intrebare, pai daca te place atunci se uita la tine cand treci, daca vorbeste cu tine nu se uita in ochii tai :-s, se balbaie:-s. Asa, daca vrei sa-i arati ca-l placi cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el:d, (inkearka sa nu aberezilaughing ), daca sntetzi din aceeasi scoala inkearka varianta asta, intreaba-l: ce ora ai avut? cum ti se pare profesoru cutarescu...laughing, sh sa te faci mai remarcata, hmm.pai cand trece impiedica-te si buseste-te cu elhee hee, dar daca reusesti sa vbesti cu el ar fi cel mai bine pentru ca vorbind asa potzin cate potzin o sa va apropiati, si daca vr sa fii cu el poate faci u primul' pasb-)... Sper ca ti-am fost de ajutor! bye. P. S: Sa-mi zici si mie ce s-a intamplat pan la urmaa!:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.trebuie sa,, citesti" reactia lui in preajma ta 2.cum iti vb. 3 ii poti spune direct daca ai curajul necesar daca nu fa niste gesturi care sa ii dea de inteles lucrul asta 4.incerci sa ii atragi atentia asupra ta. 5. dar daca e mai mare, nu stiu ce sa iti sugerez