| Amaliamalia a întrebat:

Cum ajungi sa conversezi cu un baiat necunoscut? (din alta clasa, fara prieteni comuni, nu ai de unde sa stii nici cum il cheama, doar il vezi de cateva ori pe la chioscul scolii si cand merge acasa) Cum as putea sa aflu mai multe despre el in mod discret? Fara ca cineva sa banuiasca ceva si sa par ridicola? Adica m-as duce si l-as intreba ceva dar pe urma tot nu am ajunge sa discutam mai mult...

1 răspuns:
| DragonFLoW a răspuns:

Du-te in acelasi timp la chioshc si fa un comentariu asupra a ce isi cumpara el, si intr ain vb putin cu el, si lungeste discutia cat mai mult si preferabil intriga-l fa-l sa vrea sa demonstreze ceva, sa creada ca tu nu cunosti anume lucru si sa se simta nevoit sa te instiinteze, fai ochi dulci orice avans, si pan la urma aflai numele, dupa o sa fie usor, trust me!