| BogdanAnonim a întrebat:

Cum as putea deschide o conversatie cu o fata in afara de,, ce faci,,(vorbim zilnic)?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Găsește subiecte de conversație. Vezi ce lucruri aveți în comun.

| BogdanAnonim explică (pentru Andreeush):

Asta fac, dar ca sa începem sa vb despre ceva, deschid discutia cu asta si ma gândeam sa încep si altfel

| Csander a răspuns:

Daca vorbiti zilnic, n-ar trebui s-o cunosti cat de cat?
Dar la intrebarea aia daca iti raspunde cu "bine tu", ar trebui s-o lasi balta.

| BogdanAnonim explică (pentru Csander):

Nu răspunde asa imi spune de exemplu ca asculta muzica ii spun si eu ce fac si apoi începem si vorbim destul de mult, dar ma gândeam sa încep si altfel, dar nu am idei

| armygirl a răspuns:

Găsește și tu un mod original! Intră pe ea cu un apelativ de genul "pitico", "drăguțo" sau așa. Tachineaz-o puțin (prietenul meu așa face), iar mie nu îmi displace laughing
Ideea e ca găsești sute de moduri de a începe o conversație. Renunță la formalitate și fi direct laughing